Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Eerste boshek dat geschikt is voor rolstoelen in Groenendaal

Door Redactie De Heemsteder | 2 maart 2021 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Door Eric van Westerloo 

Heemstede – Natasja Koeckhoven, lid van de Werkgroep Toegankelijkheid, zet zich in om overal in Heemstede plaatsen toegankelijk te maken voor mensen met een beperking. Met haar rolstoel en trouwe viervoeters is het lastig om in Groenendaal de hekken te openen. Op een van haar ritjes door het bos zag ze de bosmedewerkers van de gemeente een hek vervangen. Dat exemplaar was nog smaller dan het oude hek. Natasja raakte in gesprek met de noeste werkers. Zij legde de mannen haar probleem voor en kreeg het advies hun manager bij de gemeente te benaderen. Vervolgens vond zij zelf een fraai voorbeeld van een hek dat voor mensen met een beperking een uitkomst zou bieden. 

De betrokken manager in het gemeentehuis schaarde zich achter haar wens om een ander hek te plaatsen. Van hout, uit het bos zelf, maakte de timmerlieden en kopie van het door Natasja aangeleverde voorbeeld. En jawel, in een mum van tijd stond er een gloednieuw hek. Het is breder en het kan naar twee kanten open. Dat is met een rolstoel, kinderwagen of een rollator wel zo handig. Natasja is in haar nopjes en zij hoopt dat op termijn ook de andere hekken worden vervangen, zodat zij en met haar vele andere gebruikers van het bos ongehinderd, snel en veilig naar binnen en naar buiten kunnen. Ze gaat het succes doorgeven aan andere gemeenten, zodat het ook daar navolging kan vinden. Ze zou iedereen die hieraan heeft meegewerkt wel in het zonnetje willen zetten, maar haar dank gaat vooral uit naar de timmermannen. 

Foto: Het nieuwe boshek.  Foto: Annemiek  Janus.  

Andere berichten

Primera, Van Dam en C’est Bon verdienen een Pluim voor beste toegankelijkheid→

Cees Dedel is Bloemendaler van het Jaar 2022→

NS Reisassistentie op station Heemstede-Aerdenhout→

Restaurant De Konijnenberg viert 50-jarig bestaan→


Recent nieuws

  • Zilver verkopen? Zo haal je het onderste uit de kan!
  • Gouden Bruidsparen op visite in het gemeentehuis 
  • Restaurant De Konijnenberg viert 50-jarig bestaan
  • Gerrit Peijs heeft zijn voetbalhistorie in een magazine
  • ‘Iedereen is welkom om hier te spelen’
  • BeleefHeemstede 1909 voor de vijfde keer georganiseerd
  • Zondag 13 juli feest in PHIL vanwege jubileum wijnblad Okhuysen
  • Jeugd geniet van wijze lessen van Michaëlla en Lexie
  • Vogelfans opgelet: Ontdek de ‘achtertuin’ van Schalkwijk
  • ‘Er is veel veranderd, maar we zijn er nog niet’
  • Maarten Schenk nieuwe gemeentesecretaris Heemstede
  • Slag aan het Manpad keerpunt in de Tachtigjarige Oorlog
  • 17.001 euro voor Hospice Haarlem
  • Kennismaken en rondkijken op tuindersvereniging
  • Oekraïense vluchtelingen trakteren buurtbewoners op heerlijke hapjes
  • Bronstee-Méditerranée!
  • Raadsvergadering op 26 juni met een bizarre afloop
  • Meiden HBC zwaaien Oranje-heldinnen uit
  • Feestelijke start voor Tuinrangers in Bloemendaal
  • Dat wordt genieten op BeleefHeemstede1909
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}