Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy
Binnenkijken bij monumenten in Heemstede

Binnenkijken bij monumenten in Heemstede in weekend van 8 en 9 september

Door Redactie De Heemsteder | 31 augustus 2018 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Ook dit jaar organiseert de Historische Vereniging Heemstede-Bennebroek in samenwerking met eigenaren van enkele monumenten weer tal van activiteiten.

In de eerste plaats het Pomphuis van de HVHB, naast de watertoren (zie foto). Daar kunt u een tentoonstelling  zien van schilderijen uit het eigen archief – met Heemstede als onderwerp – en meedoen aan een quiz over monumenten  in Heemstede en Bennebroek (met prijzen). Open zaterdag en zondag van 11.00 tot 15.00 uur, met op zaterdag om 13.30 uur muziek van Harmonie St. Michael.

Dan de Oude Kerk en grafkelder van Adriaan Pauw, Wilhelminaplein 12. Hier kunt u kijken zaterdag tussen 11.00 en 16.00 uur. Er zijn doorlopend rondleidingen en u kunt een bezoek brengen aan de grafkelder. De Oude Kerk is in 1623-1624 gebouwd op de fundamenten van de middeleeuwse katholieke kapel uit 1347. Hier is het prachtige grafmonument van Adriaan Pauw (Heer van Heemstede 1620-1653) te zien. Speciaal op deze dag is de grafkelder geopend, waar in kisten de stoffelijke resten liggen van Adriaan, zijn echtgenote en enkele familieleden. Dit is een Rijksmonument.

In de buurt het Rijtuigenmuseum Van Schagen, Achterweg 34 (hoek Wilhelminaplein). Dat is geopend op zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Het programma biedt doorlopend rondleidingen door Jaap van Schagen. Van oorsprong was dit een rijtuigenhouderij, alleen open tijdens Open Monumentendag,

Dan in de buurt de Onze Lieve Vrouwe Hemelvaartkerk (OLVH), Valkenburgerplein. U kunt hier binnenwandelen zondag tussen 13.00 en 16.00 uur. Ook hier doorlopend rondleidingen, maar u kunt ook op eigen gelegenheid rondkijken. Deze kerk dateert uit 1926 en is ontworpen door Jos en Pierre Cuypers, zoon en kleinzoon van P.J.H. Cuypers, architect van het Rijksmuseum en Centraal Station in Amsterdam. Deze kerk heeft in haar uiterlijk de soms wat strenge geslotenheid van romaanse vormen, binnen zijn onder meer kleurrijke wandschilderingen te zien. Dit is een Rijksmonument.

Een andere kerk, de Doopsgezinde Kerk de Kleine Vermaning aan de Postlaan 16, is zaterdag geopend tussen 11.00 en 15.00 uur. Ook hier rondleidingen en orgelspel. Bouwjaar is 1926. De bouwstijl is zakelijk en expressionistisch, met accenten in de Amsterdamse Schoolstijl.

Het Raadhuis op het Raadhuisplein doet ook mee met Monumentendag en wel op zaterdag, wanneer u er terecht kunt tussen 9.30 en 12.30 uur. Er is tevens een Nieuwe bewonersdag en om 11.30 uur een optreden van Harmonie St. Michael. Het raadhuis is in 1906 gebouwd door de architecten Cuypers en Stuyt. Let binnen op onder meer het fraaie trappenhuis en de glas-in-loodramen. Het pand is een Rijksmonument.

Het Bakkershuisje aan de Bleekersvaart 23 is open van zaterdag 11.00 tot 15.00 uur. Ook hier doorlopend rondleidingen. In 1885 kwamen deze percelen in handen van de blekersfamilie Beelen. Het voorste gebouw was het spekhok, in het achterste gedeelte werd brood gebakken voor blekers en personeel. De huisjes dateren uit de 17de en 18de eeuw en zijn gemeentelijk monument.

Het Molentje Groenendaal, Burg. Van Rappardlaan 1 is zaterdag de hele dag open. Molenaar Guus Broers geeft toelichting.Deze achtkantige molen, een poldermolen, dateert uit ongeveer 1781 en werd gebouwd om de vijvers van de buitenplaats Groenendaal van water te voorzien, wat overigens maar matig lukte. Het molentje is een Rijksmonument.

De deuren van de Oude Meelfabriek, Glipperdreef 95 staan zaterdag en zondag open tussen 12.00 en 16.00 uur. Graag laten de huidige ‘bewoners’ zien hoe zij de oude fabriek gebruiken. Bijvoorbeeld als kunstenaarsatelier, meubelshowroom, fotostudio, massagepraktijk of bedrijfsruimte.

Dan de tuin van Huis te Manpad, Herenweg 7/11. Die is open op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Er is elk uur een rondleiding, de laatste om 15 uur.

Huis te Manpad is een charmante, nog vrijwel complete historische buitenplaats. De tuin is onder meer bekend om de boomgaard en slangenmuur. Ook een Rijksmonument.

De Hartekamp kunt u bezoeken zaterdag en zondag van 10.00 tot 15.00 uur. Ook dit pand is een Rijksmonument.

Heerlijkheid Berkenrode kunt u bezoeken via de oprijlaan aan de Herenweg 131. Deze is zaterdag geopend. Het programma biedt  rondleiding om 11.30 en 13.30 uur. Rijksmonument.

‘Kom in mijn tuin’, tot slot, aan de Herenweg 16, tegenover Manpadslaan in het Groenendaalsebos houdt zondag open huis en wel van 11.00 tot 16 uur.

Andere berichten

Tweede druk verkrijgbaar van het Grote Bavoboek→

woningcheck HuizenaanpakPop-up woningcheck tijdens Mugfest op 6 en 7 oktober→

Hilarische verhalen, bedacht door 53 kleuters van de VoorwegschoolHilarische verhalen, bedacht door 53 kleuters van de Voorwegschool→

Annie MG Schmidt of Mozart, het wordt met evenveel aandacht gezongen door EncoreAnnie MG Schmidt of Mozart, het wordt met evenveel aandacht gezongen door Encore→


Recent nieuws

  • Oekraïense vluchtelingen trakteren buurtbewoners op heerlijke hapjes
  • Bronstee-Méditerranée!
  • Raadsvergadering op 26 juni met een bizarre afloop
  • Meiden HBC zwaaien Oranje-heldinnen uit
  • Feestelijke start voor Tuinrangers in Bloemendaal
  • Dat wordt genieten op BeleefHeemstede1909
  • Sloepentocht, loterij, veiling en andere activiteiten voor goed doel
  • Tennis houdt Jan van de Sande jong
  • ‘HER-VORMD’ wordt onthuld in Oude Kerk
  • Ontdek de vier seizoenen van Nationaal Park Zuid-Kennemerland
  • Van betongrijs naar vrolijk speels: nieuw schoolplein Aloysiusschool
  • 150 meter aardbeienslof van Patisserie Leek
  • Beachfestival op zonovergoten strand
  • Bankje geplaatst ter nagedachtenis aan Robin Smit uit Bennebroek
  • Glaskunstwerk onthuld vanwege 400 jaar Oude Kerk
  • Raadslid Celmo Vidal Queta racistisch bejegend 
  • Voormalige tennistoppers vrijdag 4 juli naar Heemstede
  • ‘Ouderen weten weg naar Mediacafé te vinden’
  • Vijftig jaar Model Auto Club Heemstede
  • Plein1 Koor brengt vrolijke noot
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}