Heemstede – Een grote zwerm bijen heeft dinsdagmiddag voor onrust gezorgd op de Binnenweg in Heemstede. De duizenden bijen hadden zich verzameld in een boom midden in het winkelgebied. Volgens imker Pim Lemmers ging het om een zwerm van ongeveer 7000 tot 8000 bijen, die op een hoogte van bijna zeven meter zaten. Medewerkers van Fish & Zo zagen de bijenzwerm aankomen vliegen en namen contact op met de gemeente, die vervolgens Pim weer inschakelde om de zwerm veilig weg te halen.
Brandweer Omdat de imker bang was dat de zwerm uit de boom zou vallen, de zwerm hing aan slechts twee dunne takjes, schakelde Pim de brandweer in. Met behulp van een ladderwagen ging de imker vervolgens omhoog om de zwerm uit de boom te halen. De bijen werden hierna in een speciale prullenbak geplaatst, zodat ze later elders in Heemstede veilig uitgezet kunnen worden.
Door de grote hoeveelheid bijen ontstond korte tijd lichte paniek onder winkelend publiek. Volgens de imker zijn zwermende bijen echter doorgaans niet agressief en steken zij niet snel. Nadat alle bijen uit de boom waren verwijderd, konden mensen weer veilig hun weg door door de winkelstraat vervolgen.
Foto: Mizzle Media / Michel van Bergen.

