Historisch clubhuis RCH open op Monumentendag

Tekst en foto: Harry Opheikens

Heemstede – De Historische Vereniging Heemstede-Bennebroek en Ons Bloemendaal organiseren ook dit jaar weer de Open Monumentendagen op 12 en 13 september. Vele monumenten openen hun deuren, waaronder het clubhuis van RCH. Dit pand, gebouwd in 1932, is een gemeentemonument. Het is zelfs het enige monumentale clubhuis in Nederland. Bovendien staat het op het Johan Neeskens Sportpark, vernoemd naar het voormalige RCH-icoon.

Voetbalsfeer
Proef niet alleen de voetbalsfeer van weleer, maar bewonder ook het fraaie houten pand. Binnen is een klein museum ingericht waar oude attributen staan tentoongesteld. Het clubhuis is op zondag 13 september geopend tussen 12.00 en 16.00 uur. De koffie staat klaar. Mocht u nog oud RCH-materiaal hebben dat u wilt schenken, dan is deze zondag een mooie gelegenheid om dit te doen. RCH zal er erg blij mee zijn.

Websites
Zowel op de website van de Historische Vereniging Heemstede-Bennebroek als op die van de Open Monumentendagen staan alle deelnemende monumenten vermeld met hun openingstijden. Ook hangen er posters en liggen er flyers bij verschillende instanties en winkeliers met QR-codes naar de websites.

Foto: Het clubhuis van RCH.