Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy
Japanse Iris Zwarte Tulp Nederlandse Flora

De schoonheid van de eigen flora, in museum de Zwarte Tulp

Door Redactie De Heemsteder | 29 april 2018 | Geplaatst in Regio

Vanaf 10 mei presenteert Museum De Zwarte Tulp in Lisse de tentoonstelling Botanical Art Worldwide: linking people with plants. De tentoonstelling maakt deel uit van een internationaal project, gestart door de American Society of Botanical Artists, waarbij in 25 landen, tegelijkertijd, afbeeldingen van inheemse planten in diverse tentoonstellingen worden gepresenteerd. Museum de Zwarte Tulp vindt u in Lisse, aan de Heerenweg 219.

Botanical Art Worldwide in Museum De Zwarte Tulp toont ruim 70 werken van 25 kunstenaars die zijn aangesloten bij de Vereniging van Botanisch Kunstenaars Nederland (VBKN).

In ons verstedelijkte land is het niet eenvoudig om inheemse, wilde planten te vinden. Want wat is nu precies inheems? Volgens de officiële definitie zijn planten ‘inheems’ als ze ‘hier altijd al waren’ of als ze vóór 1492, het jaar van de ontdekking van Amerika door Columbus, zijn geïntroduceerd én ingeburgerd.

Op 18 mei vinden er over de hele wereld evenementen plaats om dit speciale project te vieren, het resultaat te tonen en mensen bewust te maken van de schoonheid van de ‘eigen’ flora en de zeldzaamheid van sommige bedreigde soorten. Tijdens de tentoonstelling wordt een film getoond waarin werk uit alle deelnemende landen te zien is.

Gedurende de tentoonstellingsperiode worden wekelijks activiteiten, lezingen of workshops georganiseerd. Kijk voor het actuele aanbod op de website: www.museumdezwartetulp.nl of kijk op Facebook en Instagram.

Hendrik J. Slijper

Naast de tekeningen van de leden van de VBKN laat het museum voor het eerst een selectie zien van 95 tekeningen van Hendrik J. Slijper (1922-2007). Slijper kreeg als jong kunstenaar direct na de Tweede Wereldoorlog van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek in Lisse opdracht om waterverftekeningen te maken van ziektebeelden van virusziekten in bolgewassen. Dit resulteerde in wonderschone tekeningen die niet alleen technisch perfect zijn maar ook van hoge artistieke kwaliteit, een feest voor het oog.

Nederlandse Flora

Het Prentenkabinet staat deze periode ook in het teken van Nederlandse Flora met prenten uit de CollectieNieuwenhuis van bol- en knolgewassen uit boeken over Nederlandse planten uit vier eeuwen: Hortus Floridus (1614), Flora Batava (1800-1934), Heinrich Witte, Flora (1868) en Jan Ritzema Bos, Atlas van Nederlandse planten (1899).

Met deze verscheidenheid aan bloemportretten wil Museum De Zwarte Tulp bezoekers deze zomer verrassen door de schoonheid van bloemen en planten te laten zien, zoals die door de eeuwen heen is vastgelegd.

Informatie: 0252-417900.

Foto: Japanse iris door Abraham Wendel (1826-1915) uit ‘Flora’.

Andere berichten

Op reis (column): Met de fotocamera ontspannen de natuur en stilte van de Ardennen in→

Schilderijen van An Luthart sieren restaurant Cheval Blanc→

Oproep: wie verdienen de Minerva Cultuurprijs? →

Manpadslaan of Man-pads-laan?→


Recent nieuws

  • Feestelijke start voor Tuinrangers in Bloemendaal
  • Dat wordt genieten op BeleefHeemstede1909
  • Sloepentocht, loterij, veiling en andere activiteiten voor goed doel
  • Tennis houdt Jan van de Sande jong
  • ‘HER-VORMD’ wordt onthuld in Oude Kerk
  • Ontdek de vier seizoenen van Nationaal Park Zuid-Kennemerland
  • Van betongrijs naar vrolijk speels: nieuw schoolplein Aloysiusschool
  • 150 meter aardbeienslof van Patisserie Leek
  • Beachfestival op zonovergoten strand
  • Bankje geplaatst ter nagedachtenis aan Robin Smit uit Bennebroek
  • Glaskunstwerk onthuld vanwege 400 jaar Oude Kerk
  • Raadslid Celmo Vidal Queta racistisch bejegend 
  • Voormalige tennistoppers vrijdag 4 juli naar Heemstede
  • ‘Ouderen weten weg naar Mediacafé te vinden’
  • Vijftig jaar Model Auto Club Heemstede
  • Plein1 Koor brengt vrolijke noot
  • Veteranen in het zonnetje
  • De Bloemendaler strijkt neer bij Golfclub Mariënweide
  • Kruidentuin Houtvaartkade officieel geopend
  • Tuinvereniging Bennebroek heet je welkom met een ijsje
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}