Menu

Skip to content

De HeemstederLogo

Bóórdevol lokaal nieuws!

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • 50 Plus-Wijzer
    • Lijf & Gezondheid
      • Lijf & Gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Afzetpunten
    • Andere uitgaven
    • Voorwaarden
    • Privacy

Meer oog voor elkaar hebben: een praatje met een onbekende én gratis koffie

Door Redactie De Heemsteder | 21 september 2022 | Geplaatst in Heemstede e.o., Regio

Heemstede/Bloemendaal – Wie woensdagochtend 28 september op het ‘bloemenplein’ van de weekmarkt in Heemstede loopt, kan zomaar van een wildvreemde een kopje koffie krijgen. Dit is onderdeel van de Steljevoor– campagne, een initiatief om mensen laagdrempelig met elkaar contact te laten maken. Het doel: meer oog voor elkaar hebben. De campagne Steljevoor is de aftrap van de Week van de Ontmoeting, die samenvalt met de landelijke week tegen de eenzaamheid van 29 september tot en met 8 oktober. 

Gewoon ‘gedag’ zeggen tegen een onbekende of iemand groeten, wie doet dat weleens? Terwijl we allemaal opknappen van positief, menselijk contact. Op het bloemenplein voor het raadhuis (van 9.00 -13.00 uur) en bij  station Heemstede-Aerdenhout (van 10.00 – 14.00 uur) attenderen stickers en posters je op de Steljevoor campagne. Voorbijgangers krijgen gratis twee koppen koffie. Een voor zichzelf en een om weg te geven aan een onbekende. Zodat ze – al is het maar even – contact maken met elkaar.

Klein gesprek met positief effect
Wethouder Sam Meerhoff (Heemstede) geeft aan: “Een klein gesprekje kan al een positief effect hebben op iemands humeur. Je voelt je minder alleen en daar knap je van op. Ik werk daarom graag mee aan deze campagne. Op 28 september tussen 12.00 en 13.00 uur help ik het koffie uitdeelteam op het bloemenplein voor het raadhuis. Ik vind dit echt een leuke actie. Op een lichtvoetige manier vragen we aandacht voor iets wezenlijks.”

Wethouder Attiya Gamri (Bloemendaal) beaamt dit eveneens: “Een kort gesprekje kan al zoveel doen voor iemands humeur. Juist die kleine momenten van verbinding met elkaar moet je koesteren. Ik ondersteun deze actie van harte en sta daarom 28 september tussen 11.45 en 12.45 op station Heemstede-Aerdenhout. Ik hoop op een gezellig kopje koffie met een onbekende.”

Werkt zo’n actie echt?
Bij een vergelijkbare publiekscampagne gaf bijna 70 procent van de ondervraagden aan dat contact met een voorbijganger hun stemming had verbeterd. Alles wat bijdraagt om men­sen verbinding te laten maken en eenzaamheid of somberheid tegengaat is welkom.

Samenwerking
‘Steljevoor’ is in opdracht van de gemeente Heemstede en Bloemendaal, in samenwerking met lunchroom Teestie, stichting WIJ Heemstede en stichting Welzijn Bloemendaal. De campagne is een initiatief is van NS en ProRail.

Meer informatie is te vinden op: http://www.steljevoor.info/heemstede en http://www.steljevoor.info/bloemendaal. Houd de Heemsteder/Bloemendaler en social media in de gaten voor het programma van de Week van de Ontmoeting.

Foto: Bart Jonker

Andere berichten

Gemeente Bloemendaal benadrukt belang energietoeslag in brief aan minister→

Hulpmogelijkheden bij de belastingaangifte→

De Participatiemarkt is er voor iedereen die wil meedoen of werken in de samenleving →

8 maart: Internationale Vrouwendag in de Luifel→


Recent nieuws

  • Pianist Mattias Spee speelt in de Ontmoetingskerk Haarlem
  • Gemeente Bloemendaal is voornemens muziekschool Jaap Prinsen in Overveen te verzelfstandigen
  • Kom alles over vogels te weten op de Kennemer Vogeldag ‘100% Kluut’
  • Expositie ‘Bezetting en bevrijding in Heemstede en Bennebroek 1940-1945’ te zien in het Pomphuis
  • Terug in de tijd: Balletstudio To Venema in Heemstede 
  • Bouw nieuwe Vomar nu officieel van start
  • Jom Hasjoa Herdenking bij Joods monument op maandag 17 april 
  • Autoverzekering in Heemstede 10 procent goedkoper
  • Wordt het bier of wijn? Ontdek de bier-wijn-spijswedstrijd bij Wijnkoperij De Gouden Ton
  • Vlooienmarkt in Sportplaza Groenendaal
  • Autoservice Velserbroek: kwaliteit van vader op zoon 
  • Heemstede ondertekent Woondeal Metropool Regio Amsterdam (MRA)
  • Zomertijd: komend weekend de klok weer een uurtje vooruit
  • Binnenkort informatieavonden over hybride warmtepomp voor inwoners Bloemendaal
  • Gemeente Bloemendaal benadrukt belang energietoeslag in brief aan minister
  • Expositie ‘Hout, klei en wol’ in Galerie de Tuinkamer
  • Met Van Uffelen Mode fris, kleurig en stijlvol het voorjaar instappen
  • Voorjaarsspecial: bereid de smaken en kleuren van het voorjaar eenvoudig in uw keuken 
  • Boot zinkt waar vrouw op woont
  • Verkiezingen Provinciale Staten in Heemstede: de cijfers
Job in de Regio

Edities

  • Heemstede e.o.
  • Partnerbijdrages
  • Regio

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode Heemsteder
Jutter | Hofgeest Castricummer
WONEN.nl Pluswijzer
Lijf & gezondheid

Zoeken

VerspreidNet

Heemsteder
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl

 

Heemstede, Haarlem-Zuid en Bennebroek

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Afzetpunten
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu