Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Lieve donatie voor Heemsteedse Stichting Knuffeldier

Door Redactie De Heemsteder | 13 juli 2021 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Door Bart Jonker 

Heemstede/Haarlem – Een welkome donatie van maar liefst 647,70 euro mocht de Heemsteedse Stichting Knuffeldier afgelopen woensdag 7 juli in ontvangst nemen, geschonken door Albert Heijn Vos aan de Westergracht in Haarlem. Namens de stichting namen Fons en Hans Langemeijer de cheque in ontvangst uit handen van Joëlla Vos en Ronald van Eimeren van Albert Heijn. Daarnaast waren er twee vrijwilligers met hun hond aanwezig.  

Stichting Knuffeldier is opgericht in Heemstede door Fons Langemeijer en Jacqueline Nelis. De stichting maakt bewoners van zorgcentra, zoals mensen met dementie en personen/kinderen met een beperking blij door bezoeken van vrijwilligers met of zonder dier. Het regelmatige bezoeken van een zorgcentrum met een huisdier dat geaaid en geknuffeld kan worden, levert een leuke afleiding op voor de bewoners. Hans Langemeijer licht toe: “Er zijn situaties bekend van mensen die niet meer praten in een verzorgingstehuis.  Dan komt er een hond op bezoek en die mensen beginnen weer met spreken. Dat is zo mooi om te zien. De stichting is flink groeiende en is uitgebreid naar andere regio’s, zoals Hoorn, Zoetermeer en Den Haag. Er staat ook een uitbreiding naar Alkmaar op stapel. De stichting heeft geen winstoogmerk en is volledig afhankelijk van giften en donaties.” Fons vult aan: “We willen nog meer professionaliseren en zoeken nog een fondsenwerver die bedrijven en organisaties wil benaderen voor onze stichting.” 

Poster bij emballageapparaat
Fons Langemeijer vervolgt: “Ik werd een tijdje geleden opgebeld door Joëlla Vos van Albert Heijn.  Aanvankelijk had ik geen idee waarom ze me belde, ik dacht dat het over mijn bonuskaart of zo zou gaan. Ze zei echter dat ze onze stichting had gevonden op internet en ze vond het leuk om in juni iets voor ons te doen. Ze heeft toen een poster van onze Stichting Knuffeldier bij het emballageapparaat opgehangen, waar mensen hun statiegeldbonnen konden schenken aan onze stichting. Dat is uiteindelijk dit mooie bedrag geworden, waar we heel blij mee zijn. Joëlla is gewoon een heel leuke dame die haar maatschappelijke verantwoordelijkheid hiermee heeft getoond. We zijn haar heel dankbaar voor dit lieve gebaar”,  aldus Fons.  

Glimlach toveren op het gezicht
Een van de vrijwilligers is Anna met haar hond Jamie. “Ik werd benaderd door Fons”, vertelt ze enthousiast. “Hij vroeg of ik het leuk vond om met mijn hond naar oudere mensen te gaan en een glimlach op hun gezicht te toveren. Ik dacht: ‘Natuurlijk ga ik dat doen’. Zodoende ben ik vrijwilliger geworden, omdat mensen heel blij worden van onze bezoeken.” Ook Sophie Duparc met haar hond Senna is deze mening toegedaan: “Als je al met een uurtje per maand mensen zo blij kunt maken, dan geeft dat zo’n goed gevoel en is dit zo waardevol.” 

Wilt u ook doneren, meer informatie of vrijwilliger worden bij Stichting Knuffeldier? Kijk dan op de website: https://www.stichtingknuffeldier.nl/. 

Foto: V.l.n.r.: Ronald van Eimeren, Anna met haar hond Jamie, Fons Langemeijer, Hans Langemeijer en Sophie Duparc met haar hond Senna. Foto: Jasmijn Slisser. 

Andere berichten

Dementie en ethiek: hoe ga je hiermee om?→

Stichting Sint Jacob benoemt Josy Hilkes als lid Raad van Toezicht→

Woongemeenschap Slottuin verwelkomt knuffelpony’s→

Omgaan met mensen met dementie: “Geef ze het gevoel dat ze goud waard zijn!” →


Recent nieuws

  • Ontdek de vier seizoenen van Nationaal Park Zuid-Kennemerland
  • Van betongrijs naar vrolijk speels: nieuw schoolplein Aloysiusschool
  • 150 meter aardbeienslof van Patisserie Leek
  • Beachfestival op zonovergoten strand
  • Bankje geplaatst ter nagedachtenis aan Robin Smit uit Bennebroek
  • Glaskunstwerk onthuld vanwege 400 jaar Oude Kerk
  • Raadslid Celmo Vidal Queta racistisch bejegend 
  • Voormalige tennistoppers vrijdag 4 juli naar Heemstede
  • ‘Ouderen weten weg naar Mediacafé te vinden’
  • Vijftig jaar Model Auto Club Heemstede
  • Plein1 Koor brengt vrolijke noot
  • Veteranen in het zonnetje
  • De Bloemendaler strijkt neer bij Golfclub Mariënweide
  • Kruidentuin Houtvaartkade officieel geopend
  • Tuinvereniging Bennebroek heet je welkom met een ijsje
  • XXL Feest voor jongste leden Reddingsbrigade
  • ‘Baksels klaar? Feesten maar!’
  • St. Knuffeldier schenkt unieke hondenpoppen
  • Alberdingk Thijm speelt ‘De Super Super’ in De Luifel
  • Binnenweg 160 geschikt als asielopvanglocatie? 
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}