Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Koningin Máxima opent vernieuwd Museum van de Geest in Haarlem

Door Redactie De Heemsteder | 24 november 2020 | Geplaatst in Regio

Haarlem – Koningin Máxima heeft dinsdag 24 november in Haarlem het vernieuwde Museum van de Geest | Dolhuys gelegen aan de Schotersingel 2 in Haarlem geopend. Het museum toont persoonlijke verhalen op het snijvlak van de geestelijke gezondheidszorg, kunst en wetenschap. In de collectie staat zowel 700 jaar zorggeschiedenis als hedendaagse kunst centraal.

Koningin Máxima opende het museum door het glas-in-lood raam van de kunstenaars Jennifer Tee en Jonas Ohlsson in de kapel te onthullen. Aansluitend maakte zij een rondgang door het museum en sprak met kunstenaars, bestuursleden en betrokken GGZ-instanties. Jos Wienen, burgemeester van gemeente Haarlem, hield de openingstoespraak.

Tijdens de rondgang door het museum was aandacht voor meerdere werken. Als eerste werd de audiovisuele installatie ‘Resonance Room’ van Nick Verstand bezocht, een donkere ruimte waar de bezoeker ‘zijn geest tot rust kan brengen’. Daarna volgde een ontmoeting met Ahmet Turkmen, die vertelde over zijn verslavingsverleden en zijn kunstwerk ‘Stigmajas’. In de ruimte met de naam ‘Wie koester ik?’ vertelde de moeder van kunstenaar Lionel Plak waarom zij samen met haar man er bewust voor heeft gekozen om haar zoon met autisme thuis te verzorgen. Fotograaf Annaleen Louwes sprak over de foto’s die ze maakte als artist in residence in een psychiatrisch ziekenhuis in New York. In de ruimte ‘Kun jij jezelf zijn? ’ kwam kunstenaar en mantelzorger Arthur Prins aan het woord. In de ‘kunstkabinetten’ ontmoette Koningin Máxima kunstenares Jantien de Bruin, zij vertelde over haar installatie ‘Sister Love’. Een persoonlijk werk dat ze maakte over verlies en verbinding.

In de ruimte ‘Wie zorgt er voor mijn geest?’ sprak de Koningin met drie zorgbestuurders die nauw betrokken zijn bij het museum: Paul de Bot, projectdirecteur van Parnassia Groep, Jacobine Geel, voorzitter van het bestuur van GGZ Nederland en Merel Heimens Visser, directeur Hersenstichting. Bij de gezamenlijke afsluiting in de kapel droeg Karlien Hendriks een gedicht van haarzelf voor.
            
Museum van de Geest is gevestigd in het voormalige Pest-, Dol-, en Leprooshuis van de stad Haarlem. De collectie is opgebouwd in een zalencomplex rondom de originele dolcel. Het museum laat de bezoeker op een interactieve manier een ontdekkingsreis maken naar de veelzijdigheid van de geest. Het gedachtegoed wordt getoond van zowel klassieke wetenschappers, filosofen, kunstenaars en eigentijdse denkers. Daarnaast zijn kunstwerken te zien van onder andere Tracey Emin, Yayoi Kusama, Marc Quinn en rapper en acteur Willem de Bruin.

Tijdens de opening zijn de algemeen geldende richtlijnen ter bestrijding van het coronavirus in acht genomen.

Foto aangeleverd door Museum van de Geest.

Andere berichten

Politie houdt twee verdachten aan voor brandstichting→

Concertenreeks met hoofdrol voor Willibrordusorgel→

Keti Koti Haarlem op zondag 18 mei→

Tribute Rita Reijs door Jurjen Donkers Groep→


Recent nieuws

  • Petitie behoud grasveldje Sein-terrein
  • Kleinschalige herdenking met een triest verhaal
  • Werking van een hydraulisch systeem begint bij de pomp
  • Zelfstandig ouder worden in uw eigen huis
  • Hoe kies je de juiste spaarrekening? Tips voor Heemstedenaren
  • Fysiek edelmetaal als ankerpunt in roerige tijden
  • Is het mogelijk om geperforeerde remschijven te installeren op een stadsauto?
  • Concert gewijd aan harpiste/spionne Noor Inayat Khan
  • Zonovergoten Koningsdag start met Oranjebitter
  • Zes inwoners uit Bloemendaal koninklijk onderscheiden 
  • Vertelschuur in kader van Dodenherdenking
  • ‘Verhalen van helden morele opsteker voor eenieder’
  • Heemstedenaren kiezen voor deze online casino spellen
  • Alice Loeters draagt uitvaartbegeleiding over aan Team Patty Duijn
  • Afscheid in de open lucht bij Westerveld
  • Koningsdag in Vogelenzang: Wie wordt de ‘Alleskunner?’ 
  • Concertenreeks met hoofdrol voor Willibrordusorgel
  • Heemsteedse kunst in Popup Gallerie De Zout 
  • Keti Koti Haarlem op zondag 18 mei
  • Tribute Rita Reijs door Jurjen Donkers Groep
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}