Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Heerlijke familievoorstelling ‘Welkom in de middeleeuwen’ in de Stadsschouwburg

Door Redactie De Heemsteder | 15 oktober 2025 | Geplaatst in Regio

Haarlem – Het wordt een geweldige kerstvakantie dit jaar.  Stadsschouwburg Haarlem presenteert dan de gloednieuwe familievoorstelling ‘Welkom in de middeleeuwen’ – de grappige tijdreis voor jong en oud. Regisseur en scriptschrijver Niek Barendsen brengt zijn populaire tv serie ‘Welkom in…’ naar het theater en ontwikkelt een duizelingwekkend avontuur door 1000 jaar geschiedenis, speciaal voor de hele familie. De voorstelling is van 20 december t/m 4 januari maar liefst 17 keer te zien in de Stadsschouwburg Haarlem, Wilsonplein 23, Haarlem.

Omgetoverd tot middeleeuws kasteel
De Stadsschouwburg wordt omgetoverd tot middeleeuws kasteel waar presentatrice Dorine Goudsmit (gespeeld door Desi van Doeveren) het publiek meeneemt op een reis dwars door een millennium vol ridders, jonkvrouwen, uitvinders en ontdekkingsreizigers. Van modderige Germanen tot koene kruisridders, van builenpest tot scheurbuik, van Karel de Grote tot Jeanne d’Arc – allemaal passeren ze de revue in een dolkomisch avontuur.

Geweldige cast
Kim van Zeben, Desi van Doeveren, Teun Donders, Tobias Nierop, Dick Kingma en Sophie de Wit – vliegen door de geschiedenis met sketches, dansjes, quizzen en catchy liedjes van de hand van Niek Barendsen. Na deze spetterende show ben je een ware kenner van de middeleeuwen. Wees welkom in de middeleeuwen met deze historische én dolkomische tijdreis, inclusief lijfstraffen.

Niek Barendsen licht toe: “Welkom in de middeleeuwen was al een feest op tv, maar in het theater wordt het dubbelfeest. Je kan hier zoveel meer met de acteurs, de interactie met het publiek en vooral met viezigheid. Ridders, Vikingen en heksen, ze komen allemaal langs.”

Edwin van Balken, Algemeen Directeur Stadsschouwburg Haarlem is ook blij met deze voorstelling:“We zijn trots dat we deze unieke familievoorstelling in Haarlem kunnen presenteren. Welkom in de middeleeuwen is precies wat je in de kerstvakantie wilt zien: slim, grappig, muzikaal en voor iedereen van 8 tot 88.”

Informatie en kaartverkoop: http://www.stadsschouwburghaarlem.nl/welkomindemiddeleeuwen.

Bijschrift foto: De cast van ‘Welkom in de middeleeuwen’ tijdens de kick-off. Fotograaf: Kim Krijnen.

Andere berichten

Bijzonder project ‘Tulip Town’ vanuit Haarlem op tournee: “Operette is punk!”→

Recensie: ‘Welkom in de Middeleeuwen’ is een feest voor alle zintuigen→

Puur menselijk gedrag in komische familievoorstelling ‘Welkom in de Middeleeuwen’→

Gelato Vendetta: muzikale ijskomedie met Italiaans smaakje om je vingers bij af te likken→


Recent nieuws

  • Verspillingsvrije Week feestelijk afgesloten bij ‘Bleyduin’
  • Concert Yuriy Patsaluk uit Oekraïne 
  • 10 verenigingen uit Bloemendaal op pad voor Grote Clubactie 
  • Een plek voor iedereen die geraakt is door kanker
  • Waarom een bouwkundige keuring bij een vooroorlogse woning verstandig is
  • Slim investeren in zakelijke mobiliteit voor ondernemers
  • Debutantenavond in het Verhalenhuis Haarlem
  • Oude Slot verwelkomt klassen op Open Monumentendag
  • 100 jaar Prins Hendriklaan
  • Petitie: behoud historisch agrarisch landschap Heemstede
  • Beleef de verborgen geschiedenis op de Bunker-Doe-Dag
  • Veel meningen over nieuwe, eigentijdse Belvedère (De Wandeling)
  • Huisje vol Wijs en Sterk-kracht in Bennebroek
  • Excursie: Op ontdekking met het hele gezin
  • Zaterdag 19 september: Fashion & Bites & More
  • Van een kale muur naar een ‘echte Coolen’
  • Wie verdient een Jeugdlintje? Nomineer een jongere
  • Fietser ernstig gewond aangetroffen langs N206
  • ‘Niet de mening, maar de mens’ in nieuwe expositie
  • Historisch clubhuis RCH open op Monumentendag

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Margadantstraat 34
1976 DN IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}