Menu

Skip to content

De HeemstederLogo

Bóórdevol lokaal nieuws!

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • 50 Plus-Wijzer
    • Lijf & Gezondheid
      • Lijf & Gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Afzetpunten
    • Andere uitgaven
    • Voorwaarden
    • Privacy

Douane: vanaf 1 juli betaal je altijd btw over aankopen in webshops buiten de EU

Door Redactie De Heemsteder | 1 juni 2021 | Geplaatst in Heemstede e.o., Regio

Heemstede/Regio – Wie vanaf 1 juli iets koopt in een webshop buiten de Europese Unie (EU), betaalt altijd btw. Ook bij aankopen onder de € 22,-. Dit komt door de nieuwe EU btw-regels. Uit een peiling in opdracht van de Douane* blijkt dat de meerderheid van de Noord-Hollanders (57,5%) die het afgelopen half jaar iets kocht in een webshop buiten de EU, nog niet op de hoogte is van de nieuwe EU btw-regels. Daarom start de Douane een campagne om te voorkomen dat online shoppers worden verrast door onverwacht duurder uitvallende aankopen.

Momenteel hoeven bedrijven buiten de EU voor pakketjes tot € 22,- geen invoer-btw te rekenen, maar bedrijven binnen de EU wel. Hierdoor kunnen webshops buiten de EU producten goedkoper aanbieden dan Europese webshops. Met de nieuwe regels komt daar verandering in. Dit draagt bij aan een eerlijkere concurrentie met Europese webshops.

Volgens Nanette van Schelven, directeur-generaal van de Douane, is voorlichting over de nieuwe EU btw-regels belangrijk: “Met de campagne internetaankopen wil de Douane consumenten bewust maken van  de bijkomende kosten in een webshop buiten de EU. Voor aankopen onder de € 22,- komt hier vanaf 1 juli de btw bij. Meestal gaat het om 21% van het aankoopbedrag. Op http://www.douane.nl/internetaankopenvind je meer informatie over de nieuwe btw-regels en bijkomende kosten voor bestellingen in webshops buiten de EU.”

Top 3 vestigingslanden
China is al jaren favoriet als het gaat om webshops buiten de Europese Unie. De verdiepende peiling in opdracht van de Douane bevestigt dit. Negen op de tien (90,6%) respondenten deed hier recent een aankoop. Op de tweede plek staan Britse webshops (14%). Sinds 1 januari 2021 behoort het Verenigd Koninkrijk niet meer tot de EU. Ook webshops in de Verenigde Staten (12,3%) blijven populair. Laatstgenoemde vooral onder 16- en 17-jarigen (24,3%).

Bijkomende kosten
Koop je iets in een webshop buiten de EU? Kijk dan voor je afrekent welke kosten zijn inbegrepen. Als de btw er niet bijstaat, dan betaal je deze achteraf. Het post- of pakketbedrijf dat het pakket in Nederland vervoert, doet hiervan aangifte bij de Douane. Voor deze administratieve werkzaamheden berekent het post- of pakketbedrijf vaak een vergoeding; de inklaringskosten. De inklaringskosten verschillen per vervoerder en komen bovenop de btw die je aan de Douane betaalt. Bij aankopen vanaf € 150 betaal je de Douane meestal invoerrechten (tot 12% van het aankoopbedrag).

Meer weten over bijkomende kosten voor aankopen in webshops buiten de EU? Kijk op http://www.douane.nl/internetaankopenof stel je vraag aan de virtuele assistent.

Foto aangeleverd door Douane.

Andere berichten

Gemeente, Omgevingsdienst, politie en Douane controleren garageboxen in Heemstede→

Nieuw uniform voor Douane naar ontwerp van Mart Visser→

Toon van Driel vereeuwigt Max Verstappen en Grand Prix in ‘Max in Car Toon’ samen met Car Art in het Zandvoorts Museum→

Gezellige picknick in Speelbos Meermond→


Recent nieuws

  • Toon van Driel vereeuwigt Max Verstappen en Grand Prix in ‘Max in Car Toon’ samen met Car Art in het Zandvoorts Museum
  • Gezellige picknick in Speelbos Meermond
  • Krijgt Radio de Branding een tweede leven? 
  • Grote belangstelling voor herdenking capitulatie Japan in Heemstede
  • Burgemeester Van Rappardlaan in Groenendaal tot nader order afgesloten wegens gevaar vallend hout
  • Bijzonder concert door ensemble Hollands Collectief en Chefs diner op Buitenplaats Beeckestijn
  • Lekker bivakkeren aan de Côte d’Azur: ‘how nice’ is Nice?
  • Lichaam 32-jarige man bij strandje in ’t Wed gevonden
  • Afsluiting ’t Wed in Overveen vanwege zoektocht naar man te water
  • Zoekactie naar vermiste zwemmer Overveen levert niets op
  • Wie zaait, oogst op Kom In Mijn Tuin
  • Auto te water: bestuurder aangehouden na speekseltest
  • Delen van boom storten plotseling neer op de Burgemeester Van Rappardlaan
  • Politie zoekt getuigen vanwege bedreiging buschauffeur
  • De verhuiscoach kan u ondersteunen bij een verhuizing 
  • De nieuwe brochure van WIJ Heemstede komt uit 
  • Excursie: de nazomer ontdekken in Wandelbos Groenendaal
  • Reddingsbrigade Nederland: “Wees extra alert op (zwem)veiligheid bij hittegolf”
  • Doe mee aan met de vierde editie van de SuperHero KidsRun
  • Ook drinkwaterrekening valt naar verwachting volgend jaar hoger uit
Job in de Regio

Edities

  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Van onze adverteerders

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode Heemsteder
Jutter | Hofgeest Castricummer
WONEN.nl Pluswijzer
Lijf & gezondheid

Zoeken

VerspreidNet

Heemsteder
Zeeweg 189-191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl

 

Heemstede, Haarlem-Zuid en Bennebroek

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Afzetpunten
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu