Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

De kogel is door de kerk: 90 statushouders in Oldenhove

Door Redactie De Heemsteder | 7 februari 2022 | Geplaatst in Regio

Door Eric van Westerloo

Bloemendaal – Wethouder Susanne de Roy van Zuidewijn (CDA) kwam tijdens de vergadering van de gemeenteraad op 3 februari met een nieuw collegevoorstel. Zij wil 150 à 180 mensen huisvesten in het pand van Oldenhove, 2/3 statushouders, 1/3 andere woningzoekenden. Op Blekersveld wil het  college komen tot tijdelijke woningen plaatsen, maar niet voor statushouders, al is de bouw nog geen gelopen race.

College wil regie houden
Wat betreft Oldenhove wil het college de regie houden en dit niet in handen geven van het COA (Centraal Orgaan Asielzoekers). Het voorstel viel niet direct goed binnen de raad. Het bracht Rolf Harder (VVD) tot een verzoek het stuk terug te verwijzen naar de commissie. Dit werd door een meerderheid van D66, GL, PvdA en CDA afgewezen.  Er werden uiteenlopende bezwaren geuit. Is Oldenhove überhaupt qua indeling wel geschikt om 180 mensen te huisvesten? Er zijn nu 86 verschillende appartementen en voor gezinnen is meer ruimte nodig dan voor alleenstaanden. Qua kosten ligt alles nog open. Met 180 statushouders als bewoners is er weinig tot geen financiële schade. Bij minder bewoners zal ook de huuropbrengst afnemen.

Er lag een hand vol moties en amendementen die stuk voor stuk een wat andere invalshoek bestreken. Om verschillende redenen en door verschillende partijen werden de amendementen en moties weggestemd op één na. Het door de PvdA, CDA, GroenLinks ingediende voorstel werd met 10 tegen 8 stemmen aangenomen. Men roept in dit stuk op dit jaar maximaal 90 statushouders te huisvesten en een aantal urgente woningzoekenden. Nieuwe afspraken met het COA over de kostenverdeling en toezicht. De bewoners ten noorden van de Julianalaan en ten westen van de Randweg intensief betrekken bij de invulling. Er moet vervolgens een projectbeschrijving komen en de raad dient regelmatig over de voortgang te worden geïnformeerd. Wethouder De Roy van Zuidewijn pakt het op en werkt de nu ingeslagen weg verder uit. De financiële consequenties komen uiteindelijk weer langs in de gemeenteraad.

Foto: Oldenhove. Foto: Eric van Westerloo.

Andere berichten

Nieuw te realiseren opvangplaatsen asielzoekers verhoogd→

Aangrijpend drieluik van Susana Akopovi op Kunstmuur in gemeentehuis Bloemendaal→

Brand op COA-boot in Haarlem→

Buurtbewoners Sparrenlaan ingelicht over de voortgang opvang minderjarige asielzoekers  →


Recent nieuws

  • Petitie behoud grasveldje Sein-terrein
  • Kleinschalige herdenking met een triest verhaal
  • Werking van een hydraulisch systeem begint bij de pomp
  • Zelfstandig ouder worden in uw eigen huis
  • Hoe kies je de juiste spaarrekening? Tips voor Heemstedenaren
  • Fysiek edelmetaal als ankerpunt in roerige tijden
  • Is het mogelijk om geperforeerde remschijven te installeren op een stadsauto?
  • Concert gewijd aan harpiste/spionne Noor Inayat Khan
  • Zonovergoten Koningsdag start met Oranjebitter
  • Zes inwoners uit Bloemendaal koninklijk onderscheiden 
  • Vertelschuur in kader van Dodenherdenking
  • ‘Verhalen van helden morele opsteker voor eenieder’
  • Heemstedenaren kiezen voor deze online casino spellen
  • Alice Loeters draagt uitvaartbegeleiding over aan Team Patty Duijn
  • Afscheid in de open lucht bij Westerveld
  • Koningsdag in Vogelenzang: Wie wordt de ‘Alleskunner?’ 
  • Concertenreeks met hoofdrol voor Willibrordusorgel
  • Heemsteedse kunst in Popup Gallerie De Zout 
  • Keti Koti Haarlem op zondag 18 mei
  • Tribute Rita Reijs door Jurjen Donkers Groep
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}