Zuid-Kennemerland – Op zondag 25 januari strijkt de jaarlijkse Kennemer Vogeldag voor een unieke wintereditie neer in de Amsterdamse Waterleidingduinen (AWD). Van 10.00 tot 16.00 uur is er van alles over vogels te zien en te beleven. In de AWD overwinteren veel vogels. Ze vinden er open water, voedsel, rust en ruimte.
Activiteiten
Het organisatieteam, dat bestaat uit vrijwilligers van IVN Zuid-Kennemerland, Vogelwerkgroep Zuid-Kennemerland en KNNV afd. Haarlem en omstreken heeft een fraai plan gemaakt voor de dag, met leuke en spannende vogelactiviteiten. Het bezoekerscentrum bij verzamelvijver de Oranjekom is de centrale ontvangstplek. Bij de informatiekraam kunt u zich voor excursies aanmelden en informatie over de dag krijgen. Op het plein staan kramen met allerlei waar en weetjes voor de vogelliefhebber. Er is onder andere een boekenkraam van De Vries Van Stockum met de mooiste vogelboeken en zoals vanouds zal Ganymedes met telescopen en verrekijkers aanwezig zijn. En er is ook een kraam voor winterse warme dranken, soep of een broodje. Binnen is een vogeltentoonstelling, we gaan uilenballen pluizen en kijken hoe een taxidermist vogels prepareert. Ook zullen vrijwilligers van de Origami Sociëteit Nederland workshops geven in Vogelorigami.
Excursies en speurtochten
Een klein pendelbusje vervoert excursiegangers naar goede vogelkijkplekken dieper in het duin. Speciaal voor kinderen zijn er speurtochten en klinken er spannende vogelverhalen en -geluiden vanuit een winters bos. Het historische ‘Vinkenbaanhuisje’ en het bemalingsgebouw de Oude Beek, zijn speciaal deze dag geopend. Er wordt onder andere uitgelegd hoe en waarom vogels worden geringd. Hier kunnen bezoekers kijken, luisteren en leren over het belang van vogels, toen en nu.
Locatie: Amsterdamse Waterleidingduinen (AWD), ingang Oranjekom/Oase, 1e Leijweg 2, Vogelenzang. Toegangskaartje (€ 1,50) verplicht. Aanmelden voor gratis excursies: op 25 januari bij de informatiekraam.
Beeld: Kennemer Vogeldag (foto: IVN Zuid-Kennemerland).

