Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Burgemeester Falgun Binnendijk op bezoek bij volkstuinencomplex Herenweg

Door Redactie De Heemsteder | 4 juli 2024 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Tekst en foto: Ellen Toledo

Heemstede – Het was een regenachtige ochtend afgelopen woensdag 3 juli. Maar dat weerhield burgemeester Falgun Binnendijk er niet van om op de fiets te stappen voor een kennismakingsbezoek aan de Gillestuin en Pluktuin, gelegen op het volkstuinencomplex aan de Herenweg 37 in Heemstede, een van de vier complexen van volkstuinvereniging Groenendaal. De andere drie complexen bevinden zich aan de Leidsevaart, Manpadslaan en Dr. Schaepmanlaan (Glip).

Ineke Schotman, (voorzitter van volkstuinvereniging Groenendaal) en enkele vrijwilligers verwelkomden de burgemeester met koffie en thee. Ineke Schotman vertelt: “De Gillestuin is een ontmoetingsplek voor tuinders van Volkstuinvereniging Groenendaal en inwoners van Heemstede. De Pluktuin is specifiek voor mensen die minder mobiel zijn.  Er is een breed pad, er staan hoge bakken. Vorig jaar hebben we dat allemaal aangelegd en nu komen de eerste bezoekers. Er worden regelmatig activiteiten georganiseerd. We zitten in Koffie On Tour (WIJ Heemstede), we hebben contact met de Zonnebloem en met Plein1 dus we hopen dat het dit jaar gaat lopen.”

Daarna nam Emmy de Groot (complexvertegenwoordiger Herenweg en tuinder) burgemeester Binnendijk mee voor een rondleiding over het complex en een bezoek aan de Gillestuin en Pluktuin. Wethouder Anneke Grummel, die ook even langs kwam, sloot gezellig aan. Na de rondleiding sprak burgemeester Falgun Binnendijk zijn waardering uit: “Ik vond het ontzettend leuk. Ook om te zien hoe ze dat met elkaar organiseren. En hoe er ook een beetje op elkaar wordt gelet. De sociale controle en de manier waarop ze dat doen is heel mooi. Ook in deze tijd, of júist in deze tijd. Het is misschien wel een samenleving ín de samenleving.  Met al die tuintjes op elkaar heb je je wel tot elkaar te verhouden, dat doen ze heel goed hier.”

Ineke Schotman: “Sommige mensen weten niet wat een volkstuincomplex inhoudt. Ik vind het hartstikke leuk dat hij kwam>”

Het complex ligt ietwat verscholen aan de Herenweg 37 en is bereikbaar via het pad tussen restaurant Konijnenberg en de sportschool.

Voor informatie: gillestuinheemstede@gmail.com.

Foto: Burgemeester Falgun Binnendijk te midden van Emmy de Groot (links) en wethouder Anneke Grummel bij de Gillestuin.

Andere berichten

Gillestuin organiseert traditioneel Guy Fawkesfeest→

Struikelstenen zijn ook een stuk geschiedenis van Heemstede→

Burgemeester Binnendijk bezoekt 60-jarig bruidspaar Hans en Elly Schaap – Pennings→

Laagdrempelig geschiedenis vertellen via plakplaatjes→


Recent nieuws

  • Heemstede herdenkt: Yvonne Weijers zingt namen
  • Automobilist belandt met auto op zijkant
  • Praktijk Deen steunt Meisjes 09 Grijs Alliance met nieuwe truien en kinderfysiotherapeut 
  • Blekersvaartweg gaat weer uit z’n bol
  • Koffie on Tour bezoekt de kerk ‘s Herenweg
  • Driehuis vloeren: vakmanschap sinds 2001
  • Attiya Gamri wethouder in Heemskerk
  • Bosbeheer en alzheimer: een mooie combinatie
  • Start renovatie tennisbanen TV Merlenhove
  • Glad Marmer Poppodium op College Hageveld
  • Jozua Douglas en lokale held Monique Giebels bij Boekhandel Blokker
  • 1-jarig jubileum WIJ Eten Samen: “Bon appétit: het wordt weer heerlijk!”
  • Nieuw boekje over Blauwe Tram tijdens WO II
  • Argentijnse passie en Franse chansons in de Oude Kerk
  • D66 trekt voor het eerst de meeste stemmen in Heemstede
  • Kunstlijn Haarlem ook in Bloemendaal
  • Theeconcert met Haarlems Accordeon Orkest in Oude Kerk 
  • De Roze Kunstlijn in teken van liefde in al haar facetten
  • Halloween Glow in the Dark Tennistoernooi voor jeugd TV HBC
  • Gemeente trekt 120 miljoen euro uit voor onderwijshuisvesting
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}