Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Zwembad uit de zorgen: het blijft voorlopig open tot 2032

Door Redactie De Heemsteder | 19 februari 2024 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Door Eric van Westerloo

Heemstede – De medewerkers van het zwembad waren kortgeleden in actie gekomen voor het behoud van ‘hun zwembad’. Ergens in de stukken over de toekomst van het zwembad stond een optie om het bad maar te sluiten. De politiek nam dat voor kennisgeving aan om zìch vervolgens unaniem uit te spreken voor het behoud van het bad. Een flink aantal insprekers had zich gemeld om de leden van de commissie samenleving op 13 januari te overtuigen van het belang van het zwembad. Gebruikers van verenigingen tot particulieren, deden verslag wat het zwembad voor hen betekent. Zij uitten hun zorgen over een sluiting aan de politici.

Zij allen willen heel graag het bad tot in lengte van jaren blijven gebruiken. Er waren twee serieuze opties om het langzaamaan verouderde bad en de technische installaties aan te pakken. Een voorstel was het pand helemaal afbreken en overgaan tot nieuwbouw. Dat zal ettelijke miljoenen aan investeringen vergen. Geld dat de gemeente liever nog niet uitgeeft. Dit met de gedachte in het achterhoofd dat er mogelijk financieel zwaar weer boven de gemeentelijk inkomsten hangt.

Gaat Den Haag korten op de uitkeringen aan gemeenten? De tweede optie is het bad opwaarderen qua o.a. duurzaamheid, oude installaties vervangen en het dak aanpakken. Volgens berekeningen zou het bad dan heel goed kunnen blijven functioneren tot het jaar 2032. In de tussenliggende tijd zal de gemeente onderzoek doen wat te doen met het bad na 2032. Sloop/nieuwbouw ligt dan voor de hand als de financiën het toelaten.

Er zal gekeken worden naar de behoefte aan een wedstrijdbad, het golfslagbad en de overige inrichting. Door het wat kleiner of soberder uit te voeren kan het mogelijk goedkoper. Er wordt tevens gekeken naar de braakliggende speelweide. Kan daar misschien een buitenbad(je) komen? De animo voor een buitenbad lijkt momenteel niet bijster groot gezien de afhankelijkheid van het zomerse weer.

Voorlopig is de kou uit de lucht en kan het huidige zwembad gewoon gebruikt worden, al zullen er soms werkzaamheden plaatsvinden die hinder kunnen veroorzaken. 

Foto: Ingang zwembad in Sportplaza Groenendaal. Foto: Eric van Westerloo.

Andere berichten

Klankbordgroep WMO Heemstede zoekt versterking→

Sneeuw in de wijk: mooi om te zien maar wees alert op gladheid!→

Vuurwerkverbod van kracht in Heemstede en Bloemendaal→

Onveilige weersomstandigheden: Nieuwjaarsduik in Haven Heemstede gaat niet door→


Recent nieuws

  • INGEZONDEN: “Blijven ons inzetten voor eerlijke oplossing woonwagenopgave”
  • Karakter-Toneelgroep speelt blijspel ‘t Is maar ’n spelletje
  • Willemijn Brouwer al 40 jaar enthousiaste leerkracht
  • Dansdagen Haarlem 2026 breidt uit naar de stad 
  • Ernstig ongeval Rotondeweg Santpoort-Noord
  • Hervormde kerk wordt in oude luister hersteld
  • Wat doet de luchtkwaliteit van deze regio met je gezondheid?
  • Vrachtwagen botst op meerdere voertuigen bij ongeval op Herenweg
  • Man gewond na val van steiger bij Tata Steel
  • Scouting St. Radboud neemt de inzamelingsactie oud papier over 
  • Restauratie sluizen Halfweg van start 
  • 10.000 stappenwandeling voor lichaam en geest
  • Lezing Nicolaas Beets in Oude Kerk zondag 22 februari
  • Kortsluiting op dak van lijnbus 
  • Meer dan alleen digitale hulp: een wereld die opengaat bij de Bibliotheek
  • Taxatiemiddag met Arie Molendijk in Plein1 
  • Winnaars herinneringen aan restaurant De Konijnenberg bekend
  • Wethouders Anneke Grummel en Sam Meerhoff blikken terug op vier jaar bestuur
  • Vrijwilligers gevraagd amfibieën te beschermen
  • Klankbordgroep WMO Heemstede zoekt versterking
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}