Zestig jaar als buren verweven in elkaars leven

Tekst en foto: Ellen Toledo 

Heemstede – Op 1 mei 1966 is het gezin Kiveron op de Heemsteedse Dreef 125 in Heemstede komen wonen. De heer en mevrouw Kiveron, beiden geboren en getogen in Heemstede, hebben er tot het voorjaar 2000 gewoond, waar ze lange tijd een assurantiekantoor aan huis hadden. Daarom hing de naam Assurantiebedrijf ‘Kiveron’ prominent aan de gevel. Omdat het een hoekhuis is aan een drukke doorgaande weg, was het jarenlang een zeer bekende naam en referentiepunt in Heemstede. Hun zoon Pieter en zijn echtgenote Desirée zijn er op 1 mei 2000 komen wonen met hun kinderen Marlot, Pieter, Chloé en Julie.

Daarmee was de cirkel rond

Toen het jonge gezin Kiveron in 1966 op de Heemsteedse Dreef 125 kwam wonen, woonde op nummer 129 de familie Hüner, een jong gezin met vier kinderen. De oudste dochter Nel mocht later oppassen op Marcel en Pieter, de zoons van het gezin Kiveron. Toen meneer Hüner overleed en mevrouw Hüner naar een appartement verhuisde, is hun dochter Mariëtte er 19 jaar geleden komen wonen met haar echtgenoot Gerard Kervezee en hun drie dochters Sabine, Denise en Pascale. “Die op hun beurt oppas waren voor onze dochters Chloé en Julie en daarmee was de cirkel rond”, vertelt Desirée Kiveron.

Een hechte vriendschap

Door de jaren heen hebben de twee gezinnen een hechte vriendschapsband met elkaar opgebouwd. Ze pasten op elkaars kinderen, zorgden voor elkaars huisdieren en beleefden met elkaar het proces van opgroeien, kinderen en kleinkinderen krijgen en het ouder worden. Mariëtte: “Je deelt lief en leed, je weet zoveel van elkaar. Er is zoveel gebeurd in beide gezinnen, ook verdrietige dingen. Dat je dat met elkaar kunt delen, is heel bijzonder.” Pieter beaamt dit volmondig: “Beter een goede buur dan een verre vriend”, benadrukt hij. “Een vriendschap die doorgaat in alle fases van de tijd, heel bijzonder dat je dat allemaal met elkaar meemaakt. We willen het later dit jaar met elkaar gaan vieren, dan gaan we oude koeien uit de sloot halen”, vertelt Pieter. 

Herinneringen en anekdotes

Al pratend over de feestelijke gebeurtenis komen er veel herinneringen, mooie momenten en anekdotes bij Pieter en Mariëtte naar boven. Zoals de schildpadden die Mariëtte verzorgde als de familie Kiveron op vakantie was en die ze met een zaklamp moest zoeken. “Die schildpadden waren van mijn broer en mij, wij waren toen een jaar of 10”, legt Pieter uit. Mariëtte en Pieter kunnen er nu hartelijk om lachen. “Allemaal dingen die je als kind bijblijven. We zijn goede buren, je weet gewoon dat je er voor elkaar bent. En dat al 60 jaar!”, aldus Pieter.

Foto: Pieter Kiveron en Mariëtte Kervezee-Hüner in de achtertuin.