Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Theatermakers maken Coronakinderkanaal

Door Redactie De Heemsteder | 15 april 2020 | Geplaatst in Regio

Haarlem – Theatermaker Pieter Tiddens heeft samen met collega’s een nieuw Youtubekanaal opgezet. Het Coronakinderkanaal presenteert elke dag een nieuw filmpje, gemaakt door theatermakers. Het kanaal is bedoeld voor kinderen die op dit moment een droom zien uitkomen. Of een nachtmerrie. Namelijk: geen school.

Pieter Tiddens is artistiek leider van stichting Eigen Werk Theaterteam. Een oude wens van de theatermaker kwam per toeval in vervulling; een eigen filmkanaal opzetten, dat niet van de welbekende grote mediabedrijven is. Pieter: “Animator Thijs Steggink had mij gevraagd of ik zin had om mee te denken over een kwaliteitskanaal voor kinderen. Toen de scholen dicht gingen, vanwege Corona, hebben we direct de koe bij de horens gevat. We leven ons creatief uit in filmpjes waaraan je goed kunt zien hoe het gemaakt is. Het is allemaal eigen werk.”

Het Coronakinderkanaal is voor het hele thuiszittende gezin. Abonnees kunnen gratis lid worden. Er wordt elke dag een nieuw filmpje gemaakt door theatermakers. Pieter: “We zijn drie weken geleden begonnen en op dit moment staan er al heel veel toffe filmpjes op. Als je abonnee bent, krijg je een waarschuwing als er een nieuw filmpje op staat. Zo zorgen we er voor dat het thuiszitten wat aangenamer wordt.”

Op het Coronakinderkanaal zijn verschillende soorten filmpjes te zien. Gerangschikt in rubrieken. Zo is er ‘Boem Tak’, gemaakt door Martijn Schroevers, Dennis Mulder en Pieter Tiddens. “Het zijn filmpjes van mensen in heel verschillende beroepen. Elk filmpje is in één keer door één speler opgenomen en zó gemonteerd dat die persoon toch met z’n achten is.”

De serie ‘Handig’ is gemaakt door Martijn Schroevers (ook regie), Carlo Scheldwacht (karakters), Laura Josselin de Jong (set), Big Orange Music, Pelle Herfst (licht), Simon Claessen (camera), Kirsten Pop (spel) en Pieter Tiddens. Ook deze serie bestaat uit heel bijzondere afleveringen.

Acteur en regisseur Tom Jaspers is in zijn flat de ‘Anoek Verzoek Hoek’ begonnen. “Zodat hij ook in tijden van corona zijn werk als acteur en regisseur kan blijven doen. Tom speelt zijn alter ego, die niet helemaal goed bij zijn hoofd is. Gelukkig maar, want dat is prettig!”

Acteur Pieter Tiddens zelf maakt ‘Nepnuws’. Met muziek van Alexander Oele. Pieter: “Het zijn eenvoudige verhaaltjes, die zo zijn gemaakt dat duidelijk blijft dat je met creatief bezig zijn veel plezier kunt hebben. Koekjes van eigen bodem.”

En dan is er nog actrice Sabrina NaberMacnack. Zij maakt ‘Saai’. “Omdat ze zich thuis zo verveeld knutselt ze wat af. De leuke ideeën die ze heeft kan iedereen thuis nadoen. Sabrina is allesbehalve saai. Maar dat verklappen we niet, anders houdt ze er misschien mee op,” lacht Pieter Tiddens.

Eigen Werk Theaterteam probeert op deze manier iets leuks te doen in deze thuiszittijd. En iedereen kan meedoen door ideeën in te sturen of eigen filmpjes naar mailto:coronakinderkanaal@gmail.com. Dan bekijken de acteurs wat ze er mee kunnen. De theaterfilmpjes zijn te vinden op Youtube onder de noemer Coronakinderkanaal. Ook is het kanaal te vinden op Facebook en Instagram. Voor meer informatie: http://www.pietertiddens.nl.

Foto aangeleverd.

Andere berichten

Concertenreeks met hoofdrol voor Willibrordusorgel→

Keti Koti Haarlem op zondag 18 mei→

Tribute Rita Reijs door Jurjen Donkers Groep→

Herdenkingsmagazine 80 jaar vrijheid gelanceerd→


Recent nieuws

  • Aziatische hoornaars komen dichterbij
  • Petitie behoud grasveldje Sein-terrein
  • Kleinschalige herdenking met een triest verhaal
  • Werking van een hydraulisch systeem begint bij de pomp
  • Zelfstandig ouder worden in uw eigen huis
  • Hoe kies je de juiste spaarrekening? Tips voor Heemstedenaren
  • Fysiek edelmetaal als ankerpunt in roerige tijden
  • Is het mogelijk om geperforeerde remschijven te installeren op een stadsauto?
  • Concert gewijd aan harpiste/spionne Noor Inayat Khan
  • Zonovergoten Koningsdag start met Oranjebitter
  • Zes inwoners uit Bloemendaal koninklijk onderscheiden 
  • Vertelschuur in kader van Dodenherdenking
  • ‘Verhalen van helden morele opsteker voor eenieder’
  • Heemstedenaren kiezen voor deze online casino spellen
  • Alice Loeters draagt uitvaartbegeleiding over aan Team Patty Duijn
  • Afscheid in de open lucht bij Westerveld
  • Koningsdag in Vogelenzang: Wie wordt de ‘Alleskunner?’ 
  • Concertenreeks met hoofdrol voor Willibrordusorgel
  • Heemsteedse kunst in Popup Gallerie De Zout 
  • Keti Koti Haarlem op zondag 18 mei
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}