Menu

Skip to content

De HeemstederLogo

Bóórdevol lokaal nieuws!

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • 50 Plus-Wijzer
    • Lijf & Gezondheid
      • Lijf & Gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Afzetpunten
    • Andere uitgaven
    • Voorwaarden
    • Privacy

Strandgangers: pas op voor muien en stromingsgevaar

Door Redactie De Heemsteder | 31 juli 2020 | Geplaatst in Regio

Regio – Reddingsbrigade Nederland wil strandgangers extra attenderen op muien en stromingsgevaar. Voor vrijdag 31 juli en het eerste weekend van augustus worden hoge temperaturen voorspeld. Nu de zomervakantie in alle drie de regio’s een feit is, komen hoogstwaarschijnlijk dan veel Nederlanders naar de kust. En door de (reis)beperkingen als gevolg van de coronacrisis zijn dat er mogelijk nog meer dan gebruikelijk. Aan de kust liggen echter de nodige gevaren op de loer.

Reddingsbrigade Nederland wil dat mensen genieten van het water, maar onderstreept ook: kies je voor een stranddag aan de kust dan is het belangrijk te weten wat de zee voor risico’s met zich mee kan brengen. Het gaat er niet om zeker te zijn van een droge zit- of ligplaats, maar om veilig kunnen zwemmen. Elke reddingsbrigadebiedt informatie over hoog- en laagwater. Bij oostenwind zijn er vaak veel kwallen en is ‘lekker’ afkoelen in zee niet (goed) mogelijk. Ronddrijven op een luchtbed is dan extra gevaarlijk, omdat er een grote kans bestaat op afdrijven. Bovendien krijgt, bij afgaand tij, de stroming een ‘duwtje’ in de rug; dat maakt een mui nog verraderlijker.

Herkennen
Muien zijn de onderbrekingen in zandbanken, die bij laagwater te herkennen zijn aan geulen of stroomgaten, waardoor het water uit het zwin – de verdieping in het zand van het strand evenwijdig aan de kust – naar open zee stroomt. Muien zitten echter ook in de banken die bij laagwater niet zichtbaar zijn; de zogenaamde tweede en derde banken. Die muien zijn vaak alleen te herkennen bij westenwind, aan de lagere of ontbrekende branding.

In muien is de stroming sterk, en deze trekt altijd richting open zee. Reddingsbrigade Nederland waarschuwt: zwem niet tegen zo’n stroming in! Iedere zwemmer, hoe geoefend ook, wordt er doodmoe van en redt het niet. Beter is het om met de stroming mee te gaan en schuin weg te zwemmen, zodat je op een zandbank belandt. Lukt dat niet dan is het zaak de aandacht van strandbezoekers en/of lifeguards te trekken. Bovenal geldt: raak niet in paniek!

Onderstroom
Bij westenwind staat er zelfs een sterke onderstroom naar open zee. Wanneer een bader of zwemmer door een golf omvergeduwd wordt, kan hij of zij door de onderstroom een stuk van de kust af getrokken worden. Het is daar dieper en kouder. Staan wordt steeds moeilijker, zeker wanneer dit zich een paar keer herhaalt. Baders en zwemmers kunnen in paniek raken of door extra krachtsinspanning kramp krijgen, waardoor zwemmen mogelijk zelfs niet meer kan.

Meer informatie op http://www.reddingsbrigade.nl.

Andere berichten

Heemstede luidt 2023 in met een plons→

Commissaris van de Koning Arthur van Dijk bezoekt gemeente Bloemendaal→

Strandfeest wordt stilgelegd na reanimatie→

Reddingsbrigade geeft schaatsers veiligheidstips→


Recent nieuws

  • Met Van Uffelen Mode fris, kleurig en stijlvol het voorjaar instappen
  • Voorjaarsspecial: bereid de smaken en kleuren van het voorjaar eenvoudig in uw keuken 
  • Boot zinkt waar vrouw op woont
  • Verkiezingen Provinciale Staten in Heemstede: de cijfers
  • Leerlingen van het HBM omringen enthousiast schrijver Raoul de Jong bij Boekhandel Blokker
  • Eerste Open Podium Vogelenzang vol muzikale verbinding 
  • “Deze verkiezingen leven meer dan anders vanwege grote media-aandacht”
  • Hoge opbrengst sponsorloop Vondelschool voor slachtoffers aardbeving
  • Kleurrijk Holi feest op de Voorwegschool
  • Nieuw bij Wereldwinkel Heemstede: chocolade van Chocolatemakers
  • BBB landelijk grote winnaar bij Provinciale Statenverkiezingen, VVD krijgt meeste stemmen in Bloemendaal
  • Gemeente Bloemendaal deelt gratis planten en compost uit in ruil voor tegels
  • Weetjes uit de gemeentelijke commissies 
  • Brandweer rukt uit voor brand in woning
  • Filmopnamen voor reclamespot in Rivierenbuurt
  • Hulpmogelijkheden bij de belastingaangifte
  • Wethouder Grummel opent ‘pratende vuilnisbak’ als symbolische aftrap voor zwerfvalcampagne
  • SEIN ontvangt als eerste zorginstelling in Nederland de Diamanten status voor de zorg
  • Vandaag Internationale Vrouwendag bij WIJ Heemstede: ‘Laat je stem horen’
  • De kinderboerderij pakt uit voor de Turkse en Syrische slachtoffers 
Job in de Regio

Edities

  • Heemstede e.o.
  • Partnerbijdrages
  • Regio

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode Heemsteder
Jutter | Hofgeest Castricummer
WONEN.nl Pluswijzer
Lijf & gezondheid

Zoeken

VerspreidNet

Heemsteder
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl

 

Heemstede, Haarlem-Zuid en Bennebroek

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Afzetpunten
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu