Menu

Skip to content

De HeemstederLogo

Bóórdevol lokaal nieuws!

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Afzetpunten
    • Andere uitgaven
    • Voorwaarden
    • Privacy

Stadsschouwburg Haarlem zet nieuw theaterseizoen en eigen productie Malle Babbe in de spotlights

Door Redactie De Heemsteder | 14 juni 2022 | Geplaatst in Heemstede e.o., Regio

Haarlem – Op maandag 13 juni nam presentatrice Rinske Wels het publiek mee aan de hand van optredens en verhalen van (programma)makers tijdens de seizoenpresentatie 2022-2023 van de programmering van de Stadsschouwburg Haarlem. Sinds dinsdag 14 juni is de kaartverkoop voor deze voorstellingen van seizoen 2022-2023 begonnen op https://www.theater-haarlem.nl/programma.  

Tijdens deze seizoenpresentatie kwamen algemeen directeur Edwin van Balken en programmeurs Laura Marcus en Liesbeth den Boer aan het woord, die enthousiast een tipje van de nieuwe seizoenprogrammering oplichtten.  Tevens zette Rinske bevlogen vrouwen in de spotlight, onder wie regisseur Nina Spijkers over haar producties bij Toneelgroep Oostpool en Het Nationale Theater en artistiek leider van Toneelgroep Oostpool Daria Bukvić. De avond werd opgeluisterd met optredens van onder meer Scapino Ballet Rotterdam, cabaretier Jan Beuving en operazangeres Aylin Sezer (Violetta in de Pocketopera La Traviata).  

Openluchtvoorsteling Malle Babbe
Heel bijzonder is Club Kenau die dit seizoen twee eigen producties maakt in de Stadsschouwburg, waarvan de eerste ‘Malle Babbe’ net in de verkoop is gegaan. Wederom een muzikale zomerkomedie op het voorplein van de Stadsschouwburg te zien vanaf 25 augustus. In deze oer-Haarlemse familievoorstelling brengt Club Kenau het beroemde schilderij van Frans Hals tot leven in een verhaal over de schilder zelf, zijn zoon en natuurlijk de hoofdpersoon Malle Babbe.  

Verhaal Malle Babbe
Het verhaal voert terug naar het leven in de zeventiende eeuw in het Dolhuys. De bewoners van ‘het huis voor krankzinnigheid, Malle Babbe, Verdonck, Pekelharing, Isa, Sophie du Flo en Napoleon helpen Pieter Hals zichzelf te aanvaarden zoals hij is, nadat zijn vader, Frans Hals, hem naar het Dolhuys heeft gestuurd. De grote schilder schaamt zich voor zijn zoon en durft hem niet te bezoeken, maar wil graag op de hoogte blijven. Malle Babbe voorziet hem van informatie in ruil voor een portret van haar.  

Taboe psychische problemen luchtig onder de aandacht
Na het succes van Kenau in de afgelopen twee jaar, komen de makers terug onder de naam Club Kenau. Marlies Bosmans, Emma van Muiswinkel, Bart Sietsema en Jasper van Hofwegen doken in de geschiedenis van het Dolhuys waar Malle Babbe bewoner was. Club Kenau wil met deze voorstelling het taboe dat nog steeds rust op psychische problemen op een luchtige manier onder de aandacht brengen. In een regie van Belle van Heerikhuizen komt het verhaal van Marlies Bosmans tot leven in een vrolijke voorstelling met een serieus kantje voor volwassenen en iets oudere kinderen. Heel Haarlem kan weer genieten van zwoele zomeravonden muziektheater inclusief een ensemble van saxofoon, piano en klarinet. 

Gratis Malle Babbe theaterzomerkamp
In Schalkwijk organiseert de Stadsschouwburg samen met de Wereldmuziekschool, net als bij Kenau, weer iedere zomervakantieweek een kosteloos kindertheaterkamp. Kinderen gaan aan de slag met toneel, dans en muziek en maken een eigen voorstelling, met tips van de acteurs. De voorstelling Malle Babbe zal ook in Schalkwijk eenmalig op locatie te zien zijn. Aanmelden kan via http://www.wereldmuziekschool.nl/kindervreugd. 

Meer informatie en kaarten op: https://www.theater-haarlem.nl/.  

Foto: Malle Babbe. Fotograaf: Melle Meivogel.

Andere berichten

Interview Erik en Emma van Muiswinkel: “Kerstmusical Moby Dick wordt magisch spektakel” →

Stadsschouwburg pakt goed uit met eigen Haarlemse kerstvoorstelling Moby Dick →

Een nieuw theaterseizoen én een nieuwe voorzitter bij Podia Heemstede →

Volle bak bij première van Malle Babbe op het voorplein van de Stadsschouwburg Haarlem→


Recent nieuws

  • Speciale damesmode te vinden op de Zandvoortselaan tegen speciale prijzen  
  • Ambities woonvisie Bloemendaal helder: 500 woningen erbij vóór 2030
  • GSV Heemstede zoekt prijswinnaar
  • Griekse mythologie basis voor concert in Ontmoetingskerk 
  • Op 4 juni gezellige kunstmarkt op het programma in de Jan van Goyenstraat 
  • Een echt smakelijke vega-aardappelsalade voor de niet-vleeseters op de barbecue 
  • Postume klap in het gezicht van de gulle schenker: bouw Belvedère mogelijk van de baan 
  • Meerdere gewonden steekpartij bij vechtpartij op strand Bloemendaal
  • Politie sluit misdrijf uit bij gevonden dode in sloot Heemstede
  • Man gebruikt geweld omdat hij zich niet wil legitimeren in supermarkt
  • Randstad verblijdt Bibliotheek Zuid-Kennemerland met 11 gereviseerde laptops via Social Return On Investment
  • Overleden persoon in sloot aangetroffen in Heemstede
  • Vijftig jaar tuinplantencentrum Loef
  • Wethouder Anneke Grummel opent ondergrondse containers in Provinciënwijk
  • Voetbalvereniging BSM bestaat 100 jaar: drie leden Koninklijk onderscheiden
  • Interesse verduurzaming woning groeit ondanks gestegen hypotheekrente
  • Hageveldleerlingen laten in het ABC Architectuurcentrum zien hoe je samen een betere toekomst bouwt
  • Spreekuren voor inwoners met vragen over de subsidie lokale collectieve energie-initiatieven
  • Overheid zendt NL-Alert testbericht uit op maandag 5 juni
  • Bezoekersaantal Lentefair in winkelcentrum Heemstede reikt wederom tot in de hemel 
Job in de Regio

Edities

  • Heemstede e.o.
  • Partnerbijdrages
  • Regio

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer Jutter | Hofgeest
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Castricummer
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Heemsteder
WONEN.nl Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio

Zoeken

VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl

 

Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Afzetpunten
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu