Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Provincie draagt deel Cruquiusweg over aan gemeente Heemstede

Door Redactie De Heemsteder | 30 augustus 2021 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Heemstede – De provincie Noord-Holland draagt een deel van de Cruquiusweg over aan de gemeente Heemstede. Afgelopen vrijdag 27 augustus hebben gedeputeerde Jeroen Olthof van de provincie Noord-Holland en wethouder Nicole Mulder van de gemeente Heemstede hiertoe een overeenkomst ondertekend. Het gaat om het wegdeel bij de nieuwe woonwijk Slottuin.

Met de overdracht van de weg kan de maximumsnelheid hier van 80km naar 50km per uur. Dit komt de leefbaarheid in de nieuwe woonwijk ten goede.De gemeenteraad had eerder al de bebouwde komgrens verlegd naar de plek waar, komend vanuit de Haarlemmermeer, de woonwijk Slottuin begint. Door de overdracht van het wegvak van provinciaal naar gemeentelijk beheer kan de snelheid van 50km per uur nu ook vanaf die grens worden ingevoerd. De gemeente wordt verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van dit weggedeelte. De weg zal worden ingericht op de nieuwe maximumsnelheid van 50km. Een inrichting die past bij het snelheidsregime op een weg, is ook een belangrijk uitgangspunt van het wegcategoriseringsplan waaraan de gemeente momenteel werkt. Bovendien is dat ook een vereiste voor de handhaving. Er komen dan ook niet alleen nieuwe verkeersborden, maar ook andere aanpassingen, zoals bomen in de middenberm en aan de oostzijde van de weg, lichtmasten worden verplaatst en de berm wordt aangepast.

Veiligheid en leefbaarheid
Wethouder Nicole Mulder is verheugd dat de weg nu een lagere maximumsnelheid kan krijgen en een inrichting die bij de functie past. “We hebben ons hier lange tijd voor ingezet. In de eerste plaats is dit natuurlijk goed nieuws voor de bewoners langs en in de buurt van de weg. Door Heemstede lopen drukke verkeersaders en het is goed dat op die zogenoemde gebiedsontsluitingswegen, waar ook mensen aan wonen, niet harder dan 50km mag worden gereden. Dat is goed voor de veiligheid en leefbaarheid. Voor de overige wegen en straten willen we naar een maximumsnelheid van 30km per uur. Dit wordt geregeld in het wegcategoriseringsplan. Een verder uitgewerkt voorstel, mede op basis van inbreng van de inwoners van Heemstede, wordt in het najaar aan de gemeenteraad voorgelegd.”

Foto: V.l.n.r.: wethouder Nicole Mulder en Gedeputeerde Jeroen Olthof. Foto aangeleverd door gemeente Heemstede.

Andere berichten

Brandweer Kennemerland neemt SOS Toegang in gebruik→

Astrid Nienhuis neemt afscheid als burgemeester en wordt directeur van Instituut voor Veiligheid op Hogeschool Utrecht→

College vaart eigen koers bij inrichting Van Merlenlaan, Camplaan en Valkenburgerlaan →

Moeilijke naam…→


Recent nieuws

  • Regen deert kinderen niet tijdens ontvangst Sinterklaas 
  • Theresiaschool Bloemendaal doneert snoepgoed
  • Sport on tour Bloemendaal, Kom in beweging en doe mee!
  • Explosie bij voordeur Archimedeskade Haarlem
  • Gewonde na steekincident Stationsplein Haarlem
  • Amnesty’s Write for Rights: verander een leven met een brief
  • Kinderen in Haarlem beroofd tijdens Sint Maarten
  • “Ben ik in beeld?”  Stichting Special Media daagt mediabranche uit
  • 17e eeuws portret van Adriaan Pauw ontdekt in Zagreb
  • Let op: deadline onze krant voortaan naar maandag 17 uur
  • Burgemeester Binnendijk verrast 60-jarig huwelijkspaar Prins
  • Kom je ook Sinterklaas welkom heten in de Haven van Heemstede?
  • Ruilbeurs verzamelalbum Historisch Heemstede plus Bennebroek
  • VEW de sterkste in de dorpsderby tegen RCH
  • Tamme begrotingsraad op gemeentehuis Heemstede
  • Gewonde bij schietincident in Haarlem
  • Van Dam ijs is voor alle seizoenen
  • Groot G-hockeytoernooi in Bloemendaal tijdens Special Olympics (2026)
  • Violiste Liza Ferschtman met Bach solorecital in gemeentehuis Bloemendaal
  • Gemeente loopt 4,5 ton mis door opzeggen huurcontract Oude Slot
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}