‘Ik ben homo(foob’), anekdotes en leermomenten

Bloemendaal – Op zondag 17 mei verzorgt Ben Prins in De Kapel Bloemendaal een lezing met het thema: Ik ben homo(foob). De lezing begint om 10.30 uur.

Ben Prins: “Al mijn hele leven wil ik in de media werken. Een wereld waar verhalen verteld worden, waar werelden gecreëerd worden. Werelden waar ik als kind graag in wilde vluchten. 17 mei is de dag tegen de homofobie. De één heeft te maken met homofobe opmerkingen of – nog erger – geweld van buitenaf, de ander levert vooral een interne strijd. Dat laatste geldt voor mij, Ben Prins (37), creatief mediamaker. Hoe is het om op te groeien als kind dat zich anders voelt? In deze lezing neem ik je mee op reis in mijn binnenwereld ten opzichte van de buitenwereld. Aan de hand van rake anekdotes en liefdevolle leermomenten maken we een reis naar zelfacceptatie.”

Ben Prins studeerde aan de TU Delft en kunstacademie Sint Joost. Zijn carrière als designer nam een vlucht toen hij stage ging lopen bij de NOS. Daar zette Ben – met een jong team- NOS op 3 op de kaart, populair door de uitlegvideo’s op Youtube die hij onder andere ontwikkelde. Verder ontwierp Ben de online huisstijl van de NOS én werd art director van het Eurovisie Songfestival toen het in 2020 en 2021 in Nederland georganiseerd werd.

In 2021 richtte hij ‘ikbenprins’ op en verbreedde zijn pad. Als mediamaker maakte hij podcasts over Flikken Maastricht voor AVROTROS, en vertelde true-crime verhalen voor o.a. het Openbaar Ministerie. Met zijn nieuwe bedrijf ‘explainer.nl’ gebruikt de mediamaker zijn expertise om inhoudelijk én visueel gedreven video’s te maken, altijd op zoek naar interessante vertelvormen waaraan je ziet dat de maker er met plezier aan heeft gewerkt.

Toegang tot de lezing: vrijwillige bijdrage met richtbedrag €10 ter dekking van de kosten. Info: www.dekapel-bloemendaal.nl.

Foto aangeleverd.