‘Kennemerklank’ zoekt amateurmuzikanten

Heemstede – Een nieuw muziekensemble start na de zomer. “Er zijn prachtige amateurorkesten in Heemstede en omstreken, maar voor muzikanten die zich thuis voelen in een kleiner ensemble is het aanbod beperkter. Met Ensemble Kennemerklank wil ik een plek creëren waar samenspel, muzikaliteit en nieuwsgierigheid centraal staan. Het doel is natuurlijk genieten van samen muziek maken, maar ook om elkaar te inspireren en te blijven leren”, zegt initiatiefnemer en amateurmuzikant Ingrid de Wilde. 

Enthousiaste medemuzikanten

Voor de start van het ensemble zoekt zij enthousiaste medemuzikanten. Onder begeleiding van een ervaren docent/musicus gaat het ensemble aan de slag met muziek uit verschillende culturen. Van deelnemers wordt verwacht dat zij de muziek thuis voorbereiden en belangstelling hebben voor een repertoire met stijlen, ritmes en klanken uit verschillende culturen. Ensemble Kennemerklank is bedoeld voor volwassenen die een akoestisch instrument bespelen en beschikken over een speelniveau vergelijkbaar met vier jaar les. Deelnemers kunnen noten lezen (inclusief mollen en kruizen), of hebben een goed ontwikkeld muzikaal gehoor en ervaring met akkoordenschema’s. Ervaring met samenspelen is gewenst. 

De repetities vinden eenmaal per twee weken plaats op woensdagochtend. Het ensemble biedt plaats aan maximaal twaalf deelnemers. 

Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden contact opnemen met Ingrid de Wilde via dewilde.i@telfort.nl.

Ensemble Kennemerklank: een mix van instrumenten en stijlen. Foto: Nambitomo.