Brasserie Boudewijn: Gezelligheid, kwaliteit en…betaalbaar

Tekst en foto Harry Opheikens

Heemstede – Iets meer dan vier jaar heeft Boudewijn Boon nu zijn Brasserie op de Jan van Goyenstraat 31 en timmert nog steeds graag aan de weg, maar weet ook dat uit eten steeds duurder wordt. Net als elke horecaondernemer ziet hij graag een volledige bezetting van zijn stoelen. Aan zijn enthousiasme zal het zeker niet liggen en hij begrijpt als geen ander dat er iets gedaan moet worden de klanten te enthousiasmeren bij Brasserie Boudewijn langs te gaan.
Om dat te bereiken is niet alleen de gezelligheid en kwaliteit belangrijk, maar zeker ook de prijs en zo ontstond de gedachte een menu samen te stellen, dat aan alle drie kon voldoen. Dat werd een 5-gangenmenu ‘Tasting Experience’ voor €35,5 p.p.

Idee
Het idee kwam een beetje vanuit de recensies schrijvende Mara Grimm (Het Parool), die op een gegeven moment opperde om langs restaurants in Amsterdam te gaan, die konden aanbieden om onder de prijs van 50 euro te kunnen eten en drinken. Het bedenken van een menu, maar ook het betaalbaar te maken, werd de uitdaging. Toen dit eenmaal vastlag was de volgende stap de inkoop.
Boudewijn zegt in een advertentie op zijn Facebookpagina “dat je waar krijgt voor je geld’’. “We kunnen dit doen door kostenbewust in te kopen”, vervolgt Boudewijn, zelfs duurzaam bij bijvoorbeeld het transport, beter één vrachtwagen laten rijden, dan tien. 

Altijd verrassend
Dat zal het zijn als u gaat uit eten bij de Brasserie. Wat het menu zal zijn is de verrassing. Inmiddels zijn er al vele reserveringen geplaats door mensen die zich graag laten verrassen. Reserveren wordt dan ook wel aangeraden. Dat kan via de website brasserieboudewijn.nl. Boudewijn en Lily van der Stad heten u van harte welkom.
Vanaf deze week biedt Brasserie Boudewijn het 5-gangenmenu aan, waarbij de samenstelling elke twee weken zal wisselen.