“We hebben samen ontzettend veel beleefd”

Burgemeester Binnendijk op bezoek bij 65-jarig bruidspaar Jaap en Tineke Kuik

Tekst en beeld: Ellen Toledo 

Heemstede – Dinsdag 7 april was het echtpaar Jaap en Tineke Kuik maar liefst vijfenzestig jaar getrouwd.  Om het echtpaar met deze bijzondere mijlpaal te feliciteren, ging burgemeester Binnendijk bij ze op bezoek in Woonzorgcentrum De Heemhaven in Heemstede. Een dag eerder op tweede paasdag, hadden Jaap en Tineke hun 65-jarige huwelijk al feestelijk gevierd met  hun kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen in de mooie, grote woning van hun dochter Sylvia in Heemstede. 

Verhalen

In de gezellige binnentuin van De Heemhaven zaten Jaap en Tineke Kuik, samen met dochter Sylvia en een vriendin van het echtpaar, in spanning te wachten op de komst van burgemeester Binnendijk. De burgemeester had namens de gemeente Heemstede een prachtig boeket voor het echtpaar meegenomen en bij een kopje thee en een gebakje kwamen al snel de verhalen los. Jaap (89) is geboren in Indonesië op het eiland Java in het dorpje Salatiga, vlak bij Semarang. Zijn vrouw Tineke (88) komt uit Posterholt in Limburg. Inmiddels woont het echtpaar sinds ongeveer 1960 in Heemstede, waar ze het erg naar hun zin hebben. Jaap en Tineke zijn ook elk jaar aanwezig bij de herdenking van oud-militairen op veteranendag in Heemstede. 

Ontmoeting

Na aankomst in Nederland vanuit Indonesië eind 1947, heeft Jaap in Bovenkarspel gewoond, een klein dorpje vlakbij Enkhuizen. Bij de Dijk in Enkhuizen hebben Jaap en Tineke elkaar voor het eerst ontmoet. Tineke woonde destijds in Amsterdam en ging in de vakantie vaak naar Enkhuizen. Samen hebben ze twee dochters en een zoon, zes kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Toen Jaap na zijn werkzaam leven van hard werken en veel studeren op  57-jarige leeftijd met pensioen ging, hebben ze samen veel gereisd. Jaap: “We hebben samen ontzettend veel beleefd. We hebben de hele wereld afgereisd. Nieuw Zeeland, China, Vietnam, Singapore, Noord-en Zuid-Amerika, Indonesië, Suriname en India.”

Heemhaven

Dochter Sylvia vertelt dat haar moeder twee weken voor hun 65-jarige huwelijksdag in Woonzorgcentrum De Heemhaven is opgenomen. Hoewel het verdrietig is dat het leven van haar ouders zo veranderd is en ze niet meer samenwonen zoals vroeger, is Sylvia dankbaar dat haar moeder op zo’n fijne, liefdevolle plek woont waar veel georganiseerd wordt voor de mensen:  “Ze hebben de deur van mijn moeder’s kamer zo mooi, lief en warm versierd. Dat doet me heel veel goed”. 

Foto: Het 65-jarig bruidspaar Jaap en Tineke Kuik met burgemeester Binnendijk bij de door medewerkers van De Heemhaven feestelijk versierde kamerdeur.