Zes pastores naast elkaar in oecumenische dienst

Heemstede – Op 21 januari om 19.00 uur kwamen 80 mensen bijeen in de Oude Kerk aan het Wilhelminaplein Heemstede voor een speciale kerkdienst. Elk jaar is er de Week van gebed voor eenheid, interkerkelijk en wereldwijd. De liturgie was samengesteld door de Armeense kerk.  De Armeense kerk is een van de oudste kerken ter wereld en daarmee een kerk die verbindt met de wortels van het christendom. In hun geloofsbeleving speelt het licht van God een grote rol. 

In Heemstede stonden 6 pastores naast elkaar, van de doopsgezinde kerk (ds. Alex Noord), Rafaëlgemeente Nehemia (pastor Yvonne Elbers), de r.k. kerk Heemstede, Vogelenzang en Bennebroek (pastor Ans Dekker), de Roemeens orthodoxe kerk (Father Ion Iuga), hervormde kerk Bennebroek, PKN Aerdenhout/Bennebroek (ds. Conny Bakhuis) en PKN Heemstede (ds. Pieter Terpstra). 

Het thema: ‘Eén van Geest in zijn Licht’. Vertaald naar: “Echte eenheid lukt ons niet op eigen kracht. Maar als we samenkomen bij het licht van Christus, gebeurt er iets moois: we herkennen elkaar als broeders en zusters, allemaal verlangend naar vrede en verlossing. Liederen en gebeden uit elke gemeenschap gaven een verrassende eenheid en vreugde. Zo leren we elkaar als christenen erkennen en herkennen in deze regio”, aldus de boodschap uit de speciale dienst.

Foto aangeleverd door Y. Elbers.