Santpoort-Noord – Op vrijdag 10 oktober om 20.00 uur is de fadozangeres Maria de Fátima te gast in ’t Mosterdzaadje. Samen met Daniël Raposo (Portugees gitaar) en de gitarist Hans van Gelderen brengt ze het programma ‘Fado para sempre’.
In Portugal staat Fado voor een manier van leven. De Fado zing je niet, je bént het. Maria de Fátima, geboren en getogen in de volkswijk Boavista in Lissabon staat al 50 jaar op het podium. Eerst als jong meisje in Portugal waar zij vanaf haar twaalfde platen opnam. Ze toerde door het land en later door Europa. Zij aan zij zong ze met legendarische artiesten als Amália Rodrigues, Tony de Matos, Camané. Ze won in 1974 op haar twaalfde Lissabons belangrijkste zangcompetitie ‘A Grande Noite do Fado’ en werd in 2016 voor haar bijdrage aan de Portugese cultuur onderscheiden met de Ordem do Infante D. Henrique.
Maria de Fátima brengt een ode aan het niet altijd makkelijke leven in haar programma ‘Fado para sempre’ (Fado voor altijd).
Ongekende klasse
Op zondag 12 oktober om 15.00 uur is er een meesterlijk duo te gast in ’t Mosterdzaadje. Vita Duo wordt gevormd door het echtpaar de pianiste Maria Nemtsova en de saxofonist Vitaly Vatulya. Vitaly heeft in dit programma werk voor saxofoon gearrangeerd van Hindemith (altviool sonate) en Rachmaninov (cello sonate). Origineel voor saxofoon is het stuk van de Nederlandse componist Jacob ter Veldhuis.
Ze spelen al sinds 2006 samen en hebben op podia over de hele wereld gestaan. Dat betekent dat ze zeer goed op elkaar zijn ingespeeld. Het bijwonen van een concert van Vita Duo is een bijzondere ervaring. Hier gaat vakmanschap een naadloze verbinding aan met ervaring, hier wordt enthousiasme voor muziek moeiteloos gecombineerd met overgave aan de muziek. Dit programma wordt een muzikale reis van romantische expressie naar uitdagende moderniteit.
’t Mosterdzaadje, Kerkweg 29, Santpoort-Noord. Info: 023-5378625 en www.mosterdzaadje.nl Half uur voor aanvang is de zaal open. Toegang vrij, richtlijn collecte: €12,50.
Maria de Fátima, Daniël Raposo en Hans van Gelderen. (Beeld: ’t Mosterdzaadje).