Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Burgerberaad: stand van zaken project afvalinzameling en verwerking

Door Redactie De Heemsteder | 26 februari 2024 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Door Eric van Westerloo

Heemstede – Het voornemen om ook in Heemstede te experimenteren met het fenomeen Burgerberaad, krijgt langzaamaan handen en voeten. Nadat het nodige voorwerk was verricht stuurde de project organisatie 7.000 inwoners een brief. De bedoeling was te komen tot een groep van 100 inwoners die een doorsnee vormen van de Heemsteedse volwassen inwoners. Uit alle postcodegebieden, leeftijden, geslacht, type woning e.d. zijn mensen gekozen.

Op de 7.000 verstuurde brieven kwamen 246 positieve aanmeldingen. Vervolgens werd er tussen deze mensen geloot om tot 100 te komen. Alle toekomstige deelnemers en zij die afvielen kregen schriftelijk bericht.

Het feit dat er ook wel eens op een zaterdag bijeengekomen wordt weerhield misschien een groot aantal inwoners ervan om zich te melden. Het weekend wordt veelal benut om te sporten, met de kinderen opstap te gaan of familie te bezoeken.

Op 9 maart zal de eerste bijeenkomst worden gehouden, waarbij er vooral tekst en uitleg gegeven wordt wat er precies van de deelnemers wordt verwacht.

Ideeën afvalinzameling en verwerking
De verwachting is dat er zeer waarschijnlijk ideeën op tafel komen waaraan in eerste instantie niet direct wordt gedacht. Er zijn veel keuzes te maken bij de inzameling en verwerking van ons afval. Nog meer vooraf scheiden, of al het grijze vuil op een hoop en het aan de verwerker overlaten om het op een juiste wijze te scheiden. De techniek om dit succesvol te doen wordt steeds beter. In de praktijk is het lastig bijvoorbeeld ‘goed’ van ‘slecht’ plastic te scheiden.

Het veelal natte GFT-afval is lastig te verbranden en dat belandt toch nog (te) vaak in de grijze container. Kan de gemeente profiteren als de verwerker onderdelen kan verkopen voor recycling, zoals metalen, plastic of electronica onderdelen? Belangrijk is ook wat gaat er in de toekomst met de tarieven voor de afvalverwerking gebeuren. Het is de moeite waard het proces binnen het Burgerberaad te volgen en vooral of er uiteindelijk consensus uit voortkomt. De 100 geselecteerden zullen dus vanaf 9 maart via vijf of meer bijeenkomsten hun ideeën kunnen inbrengen en de voors en tegens kunnen bespreken. Tegen het einde van het jaar ligt er misschien een breed gedragen  oplossing voor het afvalprobleem. De politiek heeft zich verplicht om de uitkomst in de raad te bespreken. Mochten de raad voorstellen afwijzen, dan moet dat duidelijk gemotiveerd worden.

Foto: Raadhuis Heemstede. Foto: Bart Jonker

Andere berichten

Burgerberaad afval brengt rapport uit: omgekeerd inzamelen is devies→

Oproep Werkgroep Toegankelijkheid: inventariseer omgevallen vuilnisbakken→

Hoge opkomst bij eerste bijeenkomst burgerberaad→

Gemeente Heemstede gaat onterecht geinde parkeergelden terugbetalen→


Recent nieuws

  • Sport -en beweegfestival op terrein Hartekamp
  • Denk mee over ontwerp vernieuwing winkelstraat
  • ‘Duinbehoud’ laat jongeren leren over de duinen
  • Rotary Heemstede doet werken Ger Daniëls in verkoop 
  • Jaarrekening 2024: Gemeente houdt €3,7 miljoen over
  • ‘Vijfde Heemhavenwandeling zeer geslaagd’
  • ‘Bijzondere mijlpaal van 100 jaar onderwijs’
  • Reparatie zomerartikelen en meer in het Repaircafé
  • Veteranendag en mars Stormschool in teken van ‘samen’
  • Veertig jaar op de markt
  • “We willen groeien naar 1000 deelnemers”
  • Nieuwe lijsttrekker en wethouderskandidaat CDA
  • Betoverende voorstelling van Theatergroep Klapstuk
  • Italiaanse Barok in Dorpskerk van Bloemendaal
  • Overleden persoon aangetroffen op vaartuigje
  • Wethouder Gamri dient ontslag in
  • ‘Niet wegkijken wat er in Gaza gebeurt’
  • Schermen: NK titel voor Talitha Sluman, zilver voor Lotte Dammroff
  • Operakoor Bel Canto laat zich van een andere kant horen
  • Besluitvorming lang traject bouw nieuwe Belvedère nadert einde
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}