Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Tramwachtershuisje op De Glip feestelijk in gebruik genomen

Door Redactie De Heemsteder | 12 februari 2024 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Tekst en foto:  Ellen Toledo

Heemstede – Het kleine oude huisje op de hoek van de Glipperweg en de Prinsenlaan, met het schuine dak en brede overkapping, dankt zijn naam aan de tram die vroeger op de Glipperbrug tussen Haarlem en Leiden reed. Er rijdt al jaren geen tram meer dus het huisje stond al een paar jaar leeg.  Toen de gemeente Heemstede een oproep deed aan buurtbewoners om mee te denken over een invulling van het huisje, ontstond het idee om er een plek van te maken voor inwoners van De Glip om samen te komen en leuke activiteiten te doen.

Zaterdag 10 februari om 10 uur gaf burgemeester Astrid Nienhuis de feestelijke aftrap van de eerste activiteit bij het Tramwachtershuisje, een boekenruil.  Nienhuis: “Ik ben zeer vereerd dat ik als burgemeester misschien wel een van mijn laatste formele handelingen mag verrichten. Op dit mooie, maar ook sprekende plekje hier in De Glip. Ik begrijp dat er een groep is ontstaan van mensen rondom dit pandje, die met elkaar mooie dingen van plan zijn voor de wijk, elkaar te ontmoeten en leuke dingen te doen.  De boekenruil is al begonnen.  Mooi dat dit initiatief er is. Gefeliciteerd met dit mooie plekje.” Daarna droeg zij symbolisch de sleutel van het Tramwachtershuisje over aan Kees Warmerdam, een van de initiatiefnemers van het project.

Kees Warmerdam bedankte de gemeente voor de snelheid waarmee het initiatief was gerealiseerd.  Ook zijn echtgenote Bertine Warmerdam bedankte de burgemeester, Ellen Swart (sociaal makelaar WIJ Heemstede) en Marieke Boor (gemeente Heemstede) voor hun betrokkenheid. Daarna werd burgemeester Nienhuis uitgenodigd om als eerste iets in het gastenboek te schrijven.  Nienhuis nam de uitnodiging gretig aan en deed meteen een oproep. “De bedoeling is dat iedereen er iets in schrijft die rondom deze plek wat ervaart, iets mee wil geven, een initiatief wil nemen. Zodat je anderen inspireert rondom deze plek”, sprak ze.  Ellen Swart vertelt: “Vanuit WIJ Heemstede en als sociaal makelaar is De Glip mijn aandachtswijk. We zijn begonnen met koffiebijeenkomsten hier in de buurt, om buurtbewoners met elkaar in verbinding te brengen. Onze missie is om er later, naast dit groepje, meerdere buurtbewoners bij te betrekken, zodat het echt van iedereen wordt.”

Voor meer informatie: www.tramhuisjeheemstede.nl.

Foto: Burgemeester Astrid Nienhuis draagt symbolisch de sleutel van het Tramwachtershuisje over aan Kees Warmerdam, in het bijzijn van zijn echtgenote Bertine. 

Andere berichten

Gemeente Heemstede ondertekent Jeugd Convenant →

Frans van Dijk: vrijwilliger bij de Avondvierdaagse→

Werkgroep Toegankelijkheid Heemstede demonstreert gebruik stemmal→

Mik en Rob van der Bor doen stapje terug, maar zien zonnige toekomst KIMT→


Recent nieuws

  • Kunstenaar Connie Vlasveld en dichter Bart Top in Kleinste Museum van Heemstede
  • Adriaan van Dis over zijn boek ‘Alles voor de reis’ in de Phil Haarlem
  • Schrijf een Valentijnsgedicht en win heerlijke bonbons van Patisserie Leek 
  • Politie zoekt rond supermarkt na melding vuurwapen
  • Liefde voor je handschoenen bij Repaircafé Heemstede op Valentijnsdag
  • Gemeente Heemstede ondertekent Jeugd Convenant 
  • 60-jarig bruidspaar Mettes – Bakkum: “Gelukkig genieten we nog en dat is fijn”
  • Frans van Dijk: vrijwilliger bij de Avondvierdaagse
  • 5 tips voor een waterdichte digitale beveiliging van je kleine bedrijf
  • Veel belangstelling voor lancering Heemsteedse Stemvergelijker PcH
  • Jeu de Boules in Heemstede, waarom niet?
  • Werkgroep Toegankelijkheid Heemstede demonstreert gebruik stemmal
  • In de startblokken voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart
  • Vier Vragen Aan…Repair Café Overveen
  • ‘Gluren’ in 125 huiskamers waar muziek klinkt
  • Tuinieren uit een zakje, presentatie bij Groei & Bloei
  • Kleur in de keuken: donkergroen wint aan populariteit bij woningeigenaren
  • Aandacht voor vogels in Vogelenzang
  • Gewonde bij keukenbrand aan de Poelgeest Haarlem-Schalkwijk
  • Brandje in pand aan Gonnetstraat Haarlem
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}