Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Wethouder Stam onthult beeld ‘De Vogelaar’ in de wijk Vogelpark in weer en wind

Door Redactie De Heemsteder | 20 november 2023 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Tekst en foto: Ellen Toledo

Heemstede –  Terwijl de regen met bakken naar beneden kwam, werd zaterdag 18 november het beeld ‘De Vogelaar’ in de wijk Vogelpark officieel onthuld door wethouder Eveline Stam. Het beeld, gemaakt van kunststof, vervangt het oorspronkelijke bronzen kunstwerk dat in de nacht van 14 op 15 juli 2020 werd gestolen. Op initiatief van de toenmalige kopersvereniging Vogelpark en in samenspraak met de gemeente, viel de keuze destijds op het kunstwerk ‘De Vogelaar’ van John Verhagen. Toen het kunstwerk in 2020 werd gestolen bleef alleen de lege sokkel over. In 2021 meldden Henk Boersbroek en Jan Hellings, bewoners van de wijk Vogelpark zich bij de gemeente met de vraag of er een nieuw kunstwerk kon komen.

Henk Boersbroek, die zelf vogelaar is, had een grote wens om het standbeeld terug te laten komen. Hij kwam in contact met Marieke Boor van de gemeente Heemstede en later met Karen Sonneveld.  In december vorig jaar kreeg hij het positieve bericht van Karen Sonneveld dat er budget was om het beeld te vervangen.  Jan Hellings heeft vervolgens contact gezocht met de kunstenaar John Verhagen, die gelukkig nog een klein exemplaar van het oude standbeeld in zijn bezit had. Dit maakte het mogelijk om met behulp van de huidige moderne technieken het beeld in 3D te laten scannen en daarna in kunststof te laten printen. Een nieuw bronzen beeld zou te diefstalgevoelig zijn en was ook te kostbaar: ‘’Voor het dievengilde is deze versie van ‘De Vogelaar’ niet interessant en laten we vooral hopen dat het ook bespaard blijft van vandalisme. Hopelijk kunnen we nu dus jaren genieten van dit beeld dat dezelfde prachtige bronzen uitstraling heeft als het originele beeld”, aldus Boersbroek. Daarna vroeg hij om een groot applaus voor de gemeente, in het bijzonder voor Karen Sonneveld, voor wethouder Eveline Stam en voor kunstenaar John Verhagen. 

Wethouder Eveline Stam was zichtbaar onder de indruk bij de aanblik van de nieuwe versie van ‘De Vogelaar’. Ze sprak haar waardering uit voor de inspanning en de creativiteit van kunstenaar John Verhagen en voor de inzet van de initiatiefnemers Henk Boersbroek en Jan Hellings. “Behalve de kunstenaar hebben Jan en Henk zich hier buitengewoon voor ingezet. Het beeld is echt supermooi en niet van echt te onderscheiden. Ik hoop dat we een hele mooie vervanging hebben, want het is wel de kers op de taart van jullie wijk”, aldus Eveline Stam. 

Foto: Het beeld ‘De Vogelaar’ wordt officieel onthuld door wethouder Eveline Stam, in het bijzijn van kunstenaar John Verhagen (l) en Henk Boersbroek.

Andere berichten

Uit de gemeenteraad: voorjaars- en kadernota→

Wethouder Stam opent nieuw natuurlijk deel ‘Eeuwstede’ op de Algemene Begraafplaats aan Herfstlaan→

Weetjes uit de gemeenteraad→

Zaaidag een landelijke terugkerende gebeurtenis: ook in Heemstede→


Recent nieuws

  • Petitie behoud grasveldje Sein-terrein
  • Kleinschalige herdenking met een triest verhaal
  • Werking van een hydraulisch systeem begint bij de pomp
  • Zelfstandig ouder worden in uw eigen huis
  • Hoe kies je de juiste spaarrekening? Tips voor Heemstedenaren
  • Fysiek edelmetaal als ankerpunt in roerige tijden
  • Is het mogelijk om geperforeerde remschijven te installeren op een stadsauto?
  • Concert gewijd aan harpiste/spionne Noor Inayat Khan
  • Zonovergoten Koningsdag start met Oranjebitter
  • Zes inwoners uit Bloemendaal koninklijk onderscheiden 
  • Vertelschuur in kader van Dodenherdenking
  • ‘Verhalen van helden morele opsteker voor eenieder’
  • Heemstedenaren kiezen voor deze online casino spellen
  • Alice Loeters draagt uitvaartbegeleiding over aan Team Patty Duijn
  • Afscheid in de open lucht bij Westerveld
  • Koningsdag in Vogelenzang: Wie wordt de ‘Alleskunner?’ 
  • Concertenreeks met hoofdrol voor Willibrordusorgel
  • Heemsteedse kunst in Popup Gallerie De Zout 
  • Keti Koti Haarlem op zondag 18 mei
  • Tribute Rita Reijs door Jurjen Donkers Groep
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}