Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Prijswinnaars kleurwedstrijd nemen LEGO-sets in ontvangst

Door Redactie De Heemsteder | 2 maart 2022 | Geplaatst in Regio

Door Redactie De Heemsteder

IJmuiden – De kleurwedstrijd van de Haarlemse Schoorsteenveger in samenwerking Intertoys De Ballon Santpoort is een groot succes geworden. De glazen pui van het redactiekantoor van deze krant hangt helemaal vol met fraai ingekleurde kleurplaten, die iedereen vorige maand zelf kon downloaden. Heel wat kinderen hebben aan de wedstrijd deelgenomen en deze week werden de drie winnaars beloond met een mooi LEGO-pakket. De feestelijke uitreiking vond plaats bij Intertoys De Ballon Santpoort, de plek waar je terecht kunt voor de complete collectie van het befaamde speelgoed van Deense makelij.

Het idee voor de kleurwedstrijd komt van schoorsteenveger Remo ten Wolde, eigenaar van het bedrijf Haarlemse Schoorsteenveger. Hij vertelt: ,,Ik kom als schoorsteenveger bij veel mensen over de vloer en vaak zijn er ook kinderen in huis. Die kinderen vinden het meestal heel interessant wat ik aan het doen ben. Ze blijven bij me kijken en stellen soms ook vragen. Ik speelde al een tijdje met de gedachte om iets voor die kinderen te doen en dat is de kleurplaat geworden.’’ Remo sprak erover met de medewerkers van deze krant en zo ontstond het plan om een kleurplaat te maken die lezers konden downloaden. Op de prent zijn onder meer de Grote Kerk van Haarlem en een parodie op het Amerikaanse vrijheidsbeeld te zien. In deze versie heeft de dame met de toorts plaatsgemaakt voor een schoorsteenveger met bijbehorend gereedschap. Deze elementen komen ook voor in de huisstijl van de Haarlemse Schoorsteenveger.

LEGO-pakketten als prijs
Bij een kleurwedstrijd horen natuurlijk ook mooie prijzen, dus stapte Remo bij Intertoys De Ballon Santpoort naar binnen. ,,Ik had voor mezelf al bedacht dat ik LEGO-pakketten als prijzen zou willen weggeven. Ik ben zelf een groot liefhebber van dit speelgoed, ik heb 140 LEGO-sets in mijn bezit. De logeerkamer is bij ons thuis opgeofferd voor deze hobby, er staan vier vitrinekasten vol LEGO en de rest staat op planken aan de wand.’’ De speelgoedwinkel aan de Hoofdstraat 189 staat bekend om de enorme sortering LEGO, dus Remo besloot hier te gaan praten. ,,Ik heb gewoon de stoute schoenen aangetrokken en ben met een voorstel gekomen.’’ Dat viel bij winkeleigenaar Sjoerd Kolkman direct in goede aarde. De zaak werd snel beklonken en vervolgens werden de prijzen geselecteerd. Die moesten allemaal een link hebben met de brandweer, zodat er ook een directe connectie zou zijn met het werk van de Haarlemse Schoorsteenveger. Samen selecteerden ze drie mooie sets voor de winnaars van de kleurwedstrijd.

De prijswinnaars
De derde prijs werd gewonnen door Adinda van Kouteren (8) uit IJmuiden. Het inkleuren van de kleurplaat was haar wel toevertrouwd, want: ,,Tekenen is mijn grootste hobby. Ik teken elke dag, maar ik knutsel ook veel.’’ Een hele dag werkte ze aan de kleurplaat en dat heeft zijn vruchten afgeworpen. Adinda heeft al LEGO uit de Friends-collectie, een reeks LEGO-pakketten die speciaal voor meisjes is ontworpen. Met haar prijs, een pakket met een brandweerauto en politiemotor, die een auto achtervolgen, is ze heel blij.

De tweede prijs is gegaan naar Luna Meinema (8) uit Santpoort-Noord. Luna gebruikte niet alleen tekenmaterialen om de kleurplaat in de kleuren, maar bracht zelfs glitters aan. ,,Ik zag die glitters in een laatje staan en zo kwam ik op het idee’’, vertelt ze trots. Het was haar moeder die haar op het bestaan van de kleurwedstrijd attendeerde. Twee dagen was ze bezig met de kleurplaat, maar het resultaat mag er zijn. Ook Luna heeft veel sets van LEGO Friends in haar bezit. ,,Die zijn gewoon het leukste om te bouwen’’, verklaart ze. Nu mag ze daar de brandweerkazerne aan toevoegen, een uitdagende 540-delige set met onder meer een brandweerwagen en zelfs een helikopter.

De eerste prijs ging naar Keith Schotvanger (4) uit Bloemendaal. Ondanks zijn nog zeer jonge leeftijd wist hij de kleurplaat prachtig in te kleuren, met vooral rood en oranje als gebruikte kleuren, de kleuren die ook bij de brandweer veelal prominent aanwezig zijn. Of hij zelf ook later brandweerman wil worden? ,,Ik weet nog niet wat ik wil worden’’, biecht hij op. Ach, hij heeft nog jaren de tijd om daarover na te denken. Wat hij wel weet: ,,LEGO is leuk! Ik heb scooters van LEGO en ook de Ninja-auto. Die vind ik het mooist.’’ Zijn prijs bestaat uit de LEGO-set brandweerteam, met een brandtafereel in een fabriek, meerdere voertuigen, zeven minifiguren en drie dieren. ,,De poppetjes kan ik gemakkelijk zelf in elkaar zetten’’, vertelt hij. Voor het opbouwen van de hele set kan hij rekenen op de hulp van zijn twee jaar oudere zus Belle.

Volgens Sjoerd Kolkman is LEGO het meest waardevolle speelgoed dat er bestaat. In tegenstelling tot Remo heeft hij zelf thuis geen setjes staan, maar in zijn winkel des te meer. ,,Ik vind dat je gewoon alles in huis moet hebben, wat er verkrijgbaar is. Nee verkopen is voor mij geen optie, dus alles wat in het LEGO-boekje staat, wil ik op voorraad hebben.’’ Dat blijkt nog een hele klus te zijn, want: ,,Deze week kwamen er weer ruim twintig nieuwe sets uit. Ieder jaar verschijnen gemiddeld zo’n 150 nieuwe items. Die wil ik natuurlijk allemaal in huis hebben.’’ Voor schoorsteenveger Remo ten Wolde natuurlijk de uitgelezen mogelijkheid om ook zijn eigen collectie steeds verder uit te breiden. De perfectie waarom LEGO wereldwijd bekend staat, streeft hij ook na in zijn werk. Dat wil zeggen: vakkundig en snel werken, met een duidelijke tariefstelling en direct beschikbaar in Haarlem en wijde omgeving. Meer weten over de dienstverlening? Kijk op www.haarlemse-schoorsteenveger.nl voor uitgebreide informatie.

Foto: Remo ten Wolde, Sjoerd Kolkman en de prijswinnaars Adinda, Luna en Keith. Foto’s: Aangeleverd

Keith Schotvanger, de eerste prijs.
Luna Meinema, de tweede prijs
Adinda van Kouteren, de derde prijs

Andere berichten

Repaircafé Vogelenzang weer open→

Warme Bloemendaalse jaarmarkt weer van alle markten thuis→

Kinderboerderij ’t Molentje viert haar 70-jarig bestaan met kleurwedstrijd→

Concertenreeks met hoofdrol voor Willibrordusorgel→


Recent nieuws

  • Petitie behoud grasveldje Sein-terrein
  • Kleinschalige herdenking met een triest verhaal
  • Werking van een hydraulisch systeem begint bij de pomp
  • Zelfstandig ouder worden in uw eigen huis
  • Hoe kies je de juiste spaarrekening? Tips voor Heemstedenaren
  • Fysiek edelmetaal als ankerpunt in roerige tijden
  • Is het mogelijk om geperforeerde remschijven te installeren op een stadsauto?
  • Concert gewijd aan harpiste/spionne Noor Inayat Khan
  • Zonovergoten Koningsdag start met Oranjebitter
  • Zes inwoners uit Bloemendaal koninklijk onderscheiden 
  • Vertelschuur in kader van Dodenherdenking
  • ‘Verhalen van helden morele opsteker voor eenieder’
  • Heemstedenaren kiezen voor deze online casino spellen
  • Alice Loeters draagt uitvaartbegeleiding over aan Team Patty Duijn
  • Afscheid in de open lucht bij Westerveld
  • Koningsdag in Vogelenzang: Wie wordt de ‘Alleskunner?’ 
  • Concertenreeks met hoofdrol voor Willibrordusorgel
  • Heemsteedse kunst in Popup Gallerie De Zout 
  • Keti Koti Haarlem op zondag 18 mei
  • Tribute Rita Reijs door Jurjen Donkers Groep
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}