Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

John Buijs: een heel werkzaam leven bij de Post

Door Redactie De Heemsteder | 6 december 2021 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Door Eric van Westerloo 

Heemstede – Je maakt het niet vaak mee dat er iemand 48 jaar lang in dienst blijft bij dezelfde baas. John Buijs wel en kan daar mooi over vertellen. Collega’s die in postzakken werden gestopt en een poosje aan een haak werden opgehangen. Na een hondenbeet naar het ziekenhuis, ijzel en sneeuw. Het eindeloos verhuizen van werkplek. Het lijkt een hobby te zijn van de hoge heren om steeds te verhuizen. John startte zijn loopbaan als 17-jarige op de toen nog bestaande Postschool in Haarlem. Omdat hij nog leerplichtig was moest hij ook nog een dag per week naar een vormingsschool. De opleiding binnen het postbedrijf duurde maar liefst 1,5 jaar alvorens de leerlingen werden losgelaten in de bezorging. Stages bij sorteercentra en postkantoren. Het sorteren van post gebeurde handmatig, waar nu geavanceerde machines het meeste werk doen. Je komt van alles tegen.  Onvolledige adressen, ontbrekende postcodes, al had je die vroeger tot 1977 nog niet, of onvindbare brievenbussen.  

Hier een kop koffie, daar een praatje
John zijn eerste standplaats was Nieuw-Vennep. Om zes uur beginnen en kom maar eens met de brommer van Haarlem naar Nieuw-Vennep, dat is opstaan om half vijf. Daar begon het verhuiscircus tot 3 x toe een andere werklocatie om te eindigen in Hoofddorp. Lisse, Zwaanshoek, Cruquius of Vijfhuizen, het hoorde er allemaal bij. Na twee jaar de volgende verplaatsing naar de Amsterdamse Huizingalaan. Ook daar hadden de postbazen het snel gezien en werd de boel naar Westpoort in Amsterdam verplaatst. In Amsterdam sorteert men de post o.a. voor Heemstede, maar ook IJmuiden en Haarlem. Gelukkig voor John kreeg hij een wijk in zijn woonplaats Heemstede, zelfs in de straat waar hij woont. Provinciënbuurt, Kerklaan, Esdoornkade enz.  John heeft de tijd meegemaakt dat iedereen je nog kende als postbode, hier een kop koffie, daar een praatje. Met de kerst werden de bezorgers goed bedacht, een flinke kip, jenever van Lucas Bols of een fraai boeket bloemen. Ook de kleding ging mee in de tijd. In Nieuw-Vennep was een stropdas nog verplicht en kreeg iedere besteller ieder jaar een compleet nieuw uniform inclusief schoenen. Dat is allemaal voorbij en een besteller mag nu blij zijn met een jas. De bestellers werden ook geacht hun eigen fiets mee te nemen. Een minimale vergoeding werd maandelijks verstrekt om het stalen ros in conditie te houden. 

John ging op 27 november met vervroegd pensioen, dat mocht ook wel naar 48 jaar trouwe dienst. Hij heeft al die tijd zijn werk fantastisch gevonden, de contacten, de collegae en vooral de frisse buitenlucht. Ieder dag opnieuw door weer en wind zorgen dat de inwoners hun brieven, bladen en kleine pakketjes kregen. De collega’s en de Post-directie hebben hem in het zonnetje gezet, toespraken en geschenken vielen hem ten deel. De dagen worden nu gevuld met fietsen, lezen en de kleinkinderen vertroetelen. Knap dat John zij loopbaan zonder wanklank heeft afgesloten bij eerst de P.T.T., die later Post.nl werd.   

Foto: John Buijs bij zijn afscheidscadeaus. Foto: Eric van Westerloo. 

Andere berichten

Noord-Hollanders geven meeste cadeaus deze Sinterklaas→

Heemstede herdenkt: Yvonne Weijers zingt namen→

Praktijk Deen steunt Meisjes 09 Grijs Alliance met nieuwe truien en kinderfysiotherapeut →

Blekersvaartweg gaat weer uit z’n bol→


Recent nieuws

  • Heemstede herdenkt: Yvonne Weijers zingt namen
  • Automobilist belandt met auto op zijkant
  • Praktijk Deen steunt Meisjes 09 Grijs Alliance met nieuwe truien en kinderfysiotherapeut 
  • Blekersvaartweg gaat weer uit z’n bol
  • Koffie on Tour bezoekt de kerk ‘s Herenweg
  • Driehuis vloeren: vakmanschap sinds 2001
  • Attiya Gamri wethouder in Heemskerk
  • Bosbeheer en alzheimer: een mooie combinatie
  • Start renovatie tennisbanen TV Merlenhove
  • Glad Marmer Poppodium op College Hageveld
  • Jozua Douglas en lokale held Monique Giebels bij Boekhandel Blokker
  • 1-jarig jubileum WIJ Eten Samen: “Bon appétit: het wordt weer heerlijk!”
  • Nieuw boekje over Blauwe Tram tijdens WO II
  • Argentijnse passie en Franse chansons in de Oude Kerk
  • D66 trekt voor het eerst de meeste stemmen in Heemstede
  • Kunstlijn Haarlem ook in Bloemendaal
  • Theeconcert met Haarlems Accordeon Orkest in Oude Kerk 
  • De Roze Kunstlijn in teken van liefde in al haar facetten
  • Halloween Glow in the Dark Tennistoernooi voor jeugd TV HBC
  • Gemeente trekt 120 miljoen euro uit voor onderwijshuisvesting
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}