Door Bart Bouman
Heemstede – Vrijwilligerswerk brengt veel moois, voor de inwoners van Heemstede, voor de organisatie, maar ook voor de vrijwilliger zelf.
Deze week: Ineke Liefting, vrijwilligster bij Kom In Mijn Tuin (KIMT).
Binnenkort begint het seizoen weer en Ineke kan haast niet wachten. Straks kan ze weer samen met de kinderen zaaien, schoffelen en scheppen in de tuintjes. In de tuin aan de rand van het Groenendaalse Bos, tegenover Huis te Manpad, komen op donderdagen en vrijdagen de kinderen om in hun eigen tuintje te werken. De kinderen uit groep 5 t/m 8, hebben zichzelf aangemeld en blijven soms jarenlang in hun tuintjes werken. Het is prachtig om te zien hoe ze zich ontwikkelen van onhandig met modder en beestjes, tot bijna volwaardige tuiniers. Van de oogst maken ze samen allerlei lekkere dingen; van soep tot kruidenboter. Ineke zelf had voorheen geen echt groene vingers, maar door het werk bij KIMT heeft ze veel geleerd over groenten, kruiden, planten en bloemen. Ze weet hoe ze een plantje kan vermeerderen, op biologische wijze ongedierte bestrijdt en wat wisselteelt is.
Het seizoen loopt van april t/m september, met in november een opruimdag om het volgend seizoen weer op een kaal veld te kunnen beginnen. Om buiten te zijn, vooral met mooi weer, samen met de andere vrijwilligers en de kinderen is heerlijk. Als Ineke gepensioneerd is, wil ze haar werk bij KIMT verder uitbreiden, zo leuk is het.
Inspireert dit je en zou je ook mee willen doen in het vrijwilligerswerk? Kijk op de website http://www.vrijwilligerswerkheemstede.nl, of neem contact op met Vrijwilligerspunt Heemstede: mailto:vrijwilligerspunt@wijheemstede.nl.
Foto: Ineke Liefting. Foto aangeleverd door WIJ Heemstede.

