Velsen – Op zaterdag 3 januari jl. werd tijdens de Nieuwjaarsreceptie van de Velsense Odd Fellows in hun gebouw aan de Stationsweg 95 in Velsen-Zuid, een symbolische cheque van €5000,- uitgereikt door de heer Marcel van den Berg van de commissie Maatschappelijke Activiteiten, aan een afgevaardigde van de Stichting Wensenambulance Noord-Holland.
Het bedrag voor vermelde stichting was het afgelopen jaar ingezameld door de Odd Fellows van zowel de IJmondloge (voor mannen) als de Duinroosloge (voor vrouwen). Dit gebeurde door allerlei acties, waarvan de verkoop van kerststollen en -kransen aan bedrijven en particulieren en de jaarlijkse boekenmarkt wel de meest bekende zijn. De Odd Fellows van Velsen houden zich elk jaar bezig met een gekozen sociaal of cultureel doel. Voor 2025 was dit dus het ook in Velsen bekende sympathieke en menslievende doel: Stichting Wensenambulance Noord-Holland.
Dit jaar is door de inzet van beide loges een recordbedrag opgehaald van € 5000,- t.b.v. het goede doel. Deze donatie heeft ieders verwachtingen ruim overtroffen.
In zijn dankwoord toonde de heer Withaar zich blij verrast met deze gulle donatie en zei bijzonder trots te zijn op deze mooie prestatie. Hiermee kunnen veel wensen in vervulling gaan, dan wel apparatuur in de wensenambulance vervangen worden om de patiënt zo comfortabel mogelijk te vervoeren tijdens de uitvoering van zijn wens.
De leden van beide loges kunnen met voldoening terugkijken op hun succesvolle acties. De geestdriftige commissie Maatschappelijke Activiteiten richt zich al weer op een nieuw goed doel voor het jaar 2026, waarvoor zij zich opnieuw ten volle zal inzetten.
Meer informatie op: http://www.oddfellows-velsen.nl.
Foto: De heer V.d. Berg (links) en de heer Withaar. Foto aangeleverd.

