Menu

Skip to content

De HeemstederLogo

Bóórdevol lokaal nieuws!

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • De Heemsteder
    • Gemeente Heemstede
    • 50 Plus-Wijzer
    • Lijf & Gezondheid
      • Lijf & Gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Afzetpunten
    • Andere uitgaven
    • Voorwaarden
    • Privacy
omslag 'Mijn vader is een vliegtuig'

‘Mijn vader is een vliegtuig’

Door Redactie De Heemsteder | 11 april 2018 | Geplaatst in Regio

Op donderdag 19 april is Antoinette Beumer te gast bij het Dolhuys | museum van de geest in Haarlem. De avond staat in het teken van haar debuutroman ‘Mijn vader is een vliegtuig’. Hoe is het om op te groeien met een vader in een inrichting? Hoe beïnvloedt een ingewikkelde jeugd de rest van het volwassenleven? Beumer beantwoordt deze vragen in haar roman met ontluikende openheid.

’Mijn vader is een vliegtuig’ schetst het leven van de veertigjarige, succesvolle Eva terwijl zij in een vrije val terechtkomt na het overlijden van haar moeder. Eva wordt steeds angstiger, verliest langzaam de grip op de werkelijkheid en gaat op zoek de oorsprong van haar angsten in haar jeugd. Die wordt gekenmerkt door het vertrek van haar vader, naar een psychiatrische inrichting, waar hij sindsdien verblijft. Als ze besluit contact op te nemen met haar vader die al 33 jaar in een psychiatrische inrichting verblijft, is dat het begin van een uitputtende en beangstigende ontdekkingstocht naar het verleden.

De roman is geïnspireerd op Beumer haar eigen ervaringen met een ingewikkelde jeugd. Zij groeide op met een vader die meer dan dertig jaar doorbracht in een inrichting. Haar erfenis is het gevoel van onveiligheid, in een situatie die juist fundamenteel veilig had moeten zijn; het gezin waarin je opgroeit. ‘Mijn vader is een vliegtuig’ is een psychologische fictieve roman over onverwerkte trauma’s, de scheidslijn tussen fictie en realiteit en de al te reële angst om je verstand te verliezen.

Antoinette Beumer (1962) is regisseur bekend van films zoals De gelukkige huisvrouw (2010), Loft (2010), Jackie (2012) en Soof (2013). De Volkskrant geeft haar debuutroman vier sterren: “Fraaie, beeldende beschrijvingen… een mooi, maar ook een buitengewoon nuttig boek.’’

‘In gesprek met’ Antoinette Beumer start om 19.30 uur in het Dolhuys. In het museumcafé is vanaf 17.30 uur een maaltijd te verkrijgen voor €12,50. Graag vooraf reserveren.

Het programma vindt plaats in Het Dolhuys | museum van de geest, gevestigd op de Schotersingel 2 te Haarlem.

Andere berichten

Van Hengel schrijft portret van Remco Campert bij Boekhandel BlokkerVan Hengel schrijft portret van Remco Campert bij Boekhandel Blokker→

Laatste nieuwtjes over zwammenLaatste nieuwtjes over zwammen→

‘Wat als er opzet in het spel is?’→

Woestduin de laatste bocht nog 400 meter naar de finishDe vloek van Kennemerland→


Recent nieuws

  • Stripdagen Haarlem 2021 gaan niet door
  • Kabinet staat kleine verruimingen toe in de lockdown
  • Bloemisten en tuincentra dringen aan op heropening
  • Winnaars Poëziewedstrijd ontvangen hun prijs
  • Oproep aan zorgstudenten om te helpen in de zorg
  • Politie beboet feestgangers
  • Het leven en werk van de miskende Duitse dichter Heinrich Heine
  • Online repaircafé gaat voorlopig door
  • Dirigeren vanuit de kofferbak
  • Klimaatalarm op 14 maart
  • Renovatie riool Heemsteedse Dreef, Cruquiusweg en Javalaan
  • Nederlandse Bachvereniging & Lucie Horsch gratis via livestream te volgen vanuit de Philharmonie
  • UWV ziet lichte ww-stijging in januari
  • Cultuuronderwijs voor alle Noord-Hollandse leerlingen
  • Heemsteedse deelnemer Chun prijst warme sfeer bij ‘Heel Holland Bakt’
  • Heemsteedse Lenna Vromans op de drempel van het Kamerlidmaatschap
  • Maandag 15 februari code rood: alle GGD-teststraten en vaccinatielocaties tot 12 uur dicht
  • Twee kinderen raken gewond bij slee-ongeluk
  • Landelijke pers spreekt over ‘ernstige situatie’ die zich heeft voorgedaan tijdens raadsvergadering
  • Schaatsplezier in het zonnetje
advertisement

Edities

  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Van onze adverteerders

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode Heemsteder
Jutter | Hofgeest Castricummer
WONEN.nl Pluswijzer
Lijf & gezondheid

Zoeken

advertisement

Heemsteder
Visserstraat 10
1431 GJ Aalsmeer
023-8200170
info@heemsteder.nl

 

Heemstede, Haarlem-Zuid en Bennebroek

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Afzetpunten
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu