Haarlem – In de tragikomische voorstelling ‘Vier…’ van Theatergroep Eglentier worden twee stellen, een vrouwenpaar en een mannenkoppel gevolgd. Na een aantal gelukkige jaren samen besluiten ze een kind te krijgen. Met zijn vieren. Het plan klinkt simpel, maar de werkelijkheid blijkt vol verrassingen en onverwachte keuzes.
‘Vier….’ is geschreven door tekstschrijver Marcel Kragt die uit eigen ervaring putte. “Toen mijn partner Rutger en ik in dit avontuur stapten, voelde ik een sterke drang om dit bijzondere verhaal vast te leggen en met anderen te delen. Hoe speciaal het verhaal ook is, het laat tegelijk zien dat je als gay of lesbisch koppel met precies dezelfde dingen en gevoelens te maken krijgt als ieder ander stel,” verklaart Kragt die naast schrijver ook regisseur is van ‘Vier….’. De voorstelling vertelt niet letterlijk het verhaal van Kragt, maar is losjes geïnspireerd op de gebeurtenissen. “En dat ik het zelf regisseer? Ik ben simpelweg te eigenzinnig om dat aan iemand anders over te laten.”
De spelers laten zien hoe kwetsbaar en tegelijkertijd krachtig de zoektocht naar ouderschap kan zijn. ‘Vier…’ van Theatergroep Eglentier is theater dat schuurt, ontroert en laat lachen. Een ode aan moderne families en hun dromen.
Speeldata: vrijdag 16 januari, zaterdag 17 januari, zaterdag 24 januari 20:00 uur en zondag 25 januari 15:00 uur.
Locatie De Pletterij, Lange Herenvest 122, Haarlem.
Tickets te reserveren via www.eglentier.nl.
Foto: Cast van ‘Vier…’ Fotograaf: Rudolf Mensen.

