Menu

Skip to content

De HeemstederLogo

Bóórdevol lokaal nieuws!

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • 50 Plus-Wijzer
    • Lijf & Gezondheid
      • Lijf & Gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Afzetpunten
    • Andere uitgaven
    • Voorwaarden
    • Privacy

Stichting IK ZIE JE WEL: “In ieder mens schuilt een prachtmens”

Door Redactie De Heemsteder | 23 januari 2023 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Door Bart Jonker

Heemstede –
‘IK ZIE JE WEL’ van Ellen Meuwese, bekend in heel Heemstede door de zeer succesvolle vrijheidslunch ‘Heemstede Hapt’ van afgelopen jaar op 5 mei, is sinds 8 september jl. officieel bekrachtigd als Stichting IK ZIE JE WEL. Met vele vrijwilligers en een nieuw driekoppig bestuur bestaande uit voorzitter en penningmeester Cees van Amelsfoort, secretaris Arno Schumacher en  bestuurslid Ellen Meuwese, die met haar achtergrond als beeldend kunstenaar de creatieve geest is. 

Een samenleving voor iedereen creëren
Stichting IK ZIE JE WEL zorgt ervoor dat alle mensen kunnen meedoen in de Heemsteedse samenleving en staat voor ongedwongen gezellige activiteiten waar vooral de saamhorigheid en eensgezindheid de spil van het geheel vormen. Ooit is Ellen begonnen (en nog steeds) met haar eigen geïllustreerde kaarten voor IK ZIE JE WEL. Ellen is wars van opgeplakte etiketten en stigma’s. “Vooral mensen met een psychische kwetsbaarheid worden hard geraakt in deze tijd van voortdurend presteren, perfectie en materialisme”, legt Ellen uit. “Het stigma dat ze opgeplakt krijgen uit vooroordelen door onwetendheid bezorgt ze een gevoel niets waard te zijn. Ze dreigen geïsoleerd en eenzaam te worden en moeten een gevecht voeren met hun eigen omgeving. Het doel van de stichting is om dat te voorkomen en een samenleving voor iedereen te creëren. Heemstede moet weer zo’n gezellig saamhorig dorp worden, waar iedereen bij hoort. In ieder mens schuilt een prachtmens. Sta daar voor open en luister naar elkaar. Zo’n lunch om aan te schuiven, gezellig samen te eten en plezier te hebben is zo uit de lucht komen vallen en werd daarom een ongekend succes. Dat werd afgelopen woensdag weer bevestigd op de bijeenkomst van vrijwilligers, met een geweldige opkomst van zo’n 20 personen. Dit jaar gaan we er weer volop tegenaan met zijn allen”, aldus Ellen.

Ambities en structuur in stichting geformaliseerd
Cees van Amelsfoort is bij IK ZIE JE WEL betrokken geraakt dankzij Caroline Kloppenburg van Plein1. “Ik heb daar als gastheer vrijwilligerswerk gedaan”, vertelt hij. Zodoende kwam ik via haar in contact met Ellen. Door haar enthousiasme was ik gelijk verkocht”, lacht Cees. “Om structuur aan te brengen in onze ambities met de juiste mensen die wat willen doen hebben we deze stichting geformaliseerd. 
Arno Schumacher is door de gemeente in aanraking met IK ZIE JE WEL gekomen. “Er moest wat meer structuur komen en deze ervaring neem ik mee uit de gemeente. Ik heb lang bij de gemeente gewerkt en ben nu anderhalf jaar met pensioen. Zodoende kwam ik met Ellen in contact en dat klikte. Zo ben ik tot het bestuur van de stichting toegetreden. Daar stop ik graag mijn tijd in, want ik het vind het een fantastisch doel”, aldus Arno.

Aanstekelijk enthousiasme
‘Heemstede Hapt’ leefde mede door onmisbare vrijwilligers, de spontane ondersteuning van de gemeente, burgemeester Astrid Nienhuis en alle andere mensen eromheen die dit prachtige evenement mogelijk maakten”, vult Cees van Amelsfoort aan. “Het enthousiasme en de betrokkenheid werkten gewoon aanstekelijk. Iedereen deed gewoon mee en tal van vrijwilligers, organisaties en sponsoren staken belangeloos de handen uit de mouwen.” Ellen vult aan: “Het concept van deze vrijheidslunch wordt nu ook voor het eerst geïntroduceerd in Houten door een mevrouw. Zij was bij onze Heemstede Hapt aanwezig en vond dit zo’n leuk initiatief, dat nu een soortgelijke vrijheidslunch in haar eigen woonplaats plaatsvindt!”

We gaan voor 400 deelnemers
“Komende editie van de vrijheidslunch “Heemstede Hapt’ op 5 mei mikken we op 400 deelnemers, we zetten onze ambitie iets hoger in”, vertelt Arno Schumacher. “De lunch gaat dan plaatsvinden op de parkeerplaats achter Plein1, aan de Eikenlaan. We zijn hard aan het werk en kijken er bijzonder naar uit. Houd de berichtgeving hiervoor in de gaten!“ Meer informatie op: https://ikziejewel.nl/.

Foto: Het bestuur van Stichting IK ZIE JE WEL: v.l.n.r.: Cees van Amelsfoort, Ellen Meuwese en Arno Schumacher hebben er zin in. Foto: Bart Jonker.

Andere berichten

Een gezellige Vrijheidslunch op 5 mei voor iedereen: hap mee met ‘Heemstede hapt!’→

Een leven als au pair in Parijs gehuld in een prachtige muzikale voorstelling met heerlijke chansons→

Dieuwertje Blok leest de kids voor bij de VoorleesExpress→

Waar zijn de dertigers en veertigers tijdens het rondetafelgesprek wonen?→


Recent nieuws

  • Proef met parkeervakken voor deelscooters in Bloemendaal en Overveen
  • Een leven als au pair in Parijs gehuld in een prachtige muzikale voorstelling met heerlijke chansons
  • Dieuwertje Blok leest de kids voor bij de VoorleesExpress
  • Op reis: Sanremo, de bedevaartplaats van het Italiaanse lied 
  • Enorme inzamelingsactie voor getroffen slachtoffers aardbeving in Turkije
  • Waar zijn de dertigers en veertigers tijdens het rondetafelgesprek wonen?
  • Hoe wordt de WOZ-waarde in de gemeente Heemstede en Bloemendaal berekend?
  • Aaf Wemmers is de eerste kinderburgemeester van Bloemendaal 
  • Huiskamerfestival Gluren bij de Buren geeft energie  
  • Koninklijke onderscheiding voor mevrouw An Klok-Bronsveld
  • Opnieuw hinder door aangekondigde stakingen openbaar vervoer
  • Doorgeefkast bij de Petrakerk om iets uit te gebruiken of aan te doneren
  • Echtpaar Siebbeles straalt als een briljant
  • Meer vlinders door biodiversiteitsmaatregelen van de boeren
  • Museum in de buurt: Paviljoen Welgelegen van koninklijke grandeur en hedendaagse kunst
  • Nieuwe kademuur en steiger voor NJV de haven
  • Oud-inbreker Evert Jansen deelt zijn ervaringen tijdens bijeenkomst Veiligheid
  • Eric Geels uit ongenoegen gang van zaken rond het oude postkantoor 
  • Boekenmarkt in De Koepel van Haarlem
  • Wintersporters vaker op zoek naar skigebieden met sneeuwzekerheid
Job in de Regio

Edities

  • Heemstede e.o.
  • Partnerbijdrages
  • Regio

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode Heemsteder
Jutter | Hofgeest Castricummer
WONEN.nl Pluswijzer
Lijf & gezondheid

Zoeken

VerspreidNet

Heemsteder
Zeeweg 189-191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl

 

Heemstede, Haarlem-Zuid en Bennebroek

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Afzetpunten
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu