Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Gemeente Bloemendaal roept inwoners op nachtdieren te filmen voor onderzoek biodiversiteit

Door Redactie De Heemsteder | 24 januari 2022 | Geplaatst in Regio

Door Bart Jonker 

Bloemendaal – De gemeente Bloemendaal doet op dit moment onderzoek naar het dierlijk nachtleven. Het gaat hierbij om zoogdieren, zoals bijvoorbeeld marterachtigen. Op verschillende locaties binnen de gemeente zijn wildcamera’s geplaatst. Deze camera’s brengen in beeld welke dieren er ’s nachts actief zijn. Maar dat is niet alles. De gemeente Bloemendaal roept tevens de inwoners op om gemaakte filmpjes van alle nachtdieren die actief zijn in de gemeente Bloemendaal in te sturen, om ze zo in kaart te brengen. Een gesprek met Fenna Kiemel, beleidsmedewerker groen van de gemeente Bloemendaal, die vertelt waarom het in kaart brengen van deze nachtdieren zo belangrijk is. Daarnaast in de papieren editie van de Bloemendaler wekelijks de rubriek ‘Ken uw nachtdier’, waarin iedere keer het leven van zo’n dier nader belicht wordt.   

Vooral marterachtigen, maar ook andere nachtdieren welkom
Fenna: “Het onderzoek naar nachtdieren is afkomstig uit het biodiversiteitsplan, dat vorig jaar maart door de gemeente is vastgesteld. Een van deze voorstellen in het plan is het nachtdierenproject. We zijn ermee aan de slag gegaan en hebben advies gevraagd aan een ecoloog hoe we dit project het beste kunnen invullen en hoe we dit onderzoek kunnen doen. We weten nog niet zoveel over welke nachtdieren binnen onze gemeentegrenzen leven, omdat ze natuurlijk ’s nachts actief zijn als iedereen ligt te slapen. De gemeente is geïnteresseerd in welke nachtdieren hier rondlopen en actief zijn. En tevens om vast te stellen of hier dieren rondlopen die heel bijzonder en speciaal zijn. Ons onderzoek is vooral gericht op de relatief grote groep marterachtigen, waartoe onder meer de wezel, bunzing, hermelijn, das, boommarter en steenmarter behoren. We vragen echter de inwoners naast de marterachtigen juist ook filmmateriaal van andere nachtdieren te delen, zodat we nauwkeurig in kaart kunnen brengen welke nachtdieren er in onze gemeente actief zijn. Deze filmbeelden kunnen inwoners tot maart uploaden via de link: https://www.bloemendaal.nl/actueel/gezocht-camerabeelden-van-nachtdieren-in-bloemendaal.” 

Biodiversiteitworkshops
“Zo hebben al een filmpje met een boommarter, afkomstig vanuit Denneheuvel”, vervolgt Fenna. “Dit filmpje is te zien op onze website via onderstaande link. Door de ingezonden filmpjes aan beelden van onze geplaatste wildcamera’s te linken, kunnen we nauwkeurig het leefgebied bepalen, waar deze dieren zich ophouden. Marterachtigen zijn roofdieren die het ecologisch evenwicht in stand houden. Op basis daarvan kijken we of er ecologische knelpunten zijn of maatregelen nodig zijn om het leefgebied van het dier te verbeteren of te behouden. Dit komt de biodiversiteit alleen maar ten goede. Denk bijvoorbeeld aan de nabijheid van drukke verkeerswegen, waarbij we onderzoeken of er ecotunneltjes voor deze dieren nodig zijn zodat ze veilig de weg kunnen oversteken. We zijn dus heel benieuwd naar de resultaten. Om het belang van biodiversiteit op een leuke manier onder de aandacht te brengen, organiseert de gemeente op 9 en 10 april allerlei biodiversiteitworkshops. We zullen inwoners hier binnenkort nader over informeren, ook via de Bloemendaler en de nieuwsbrief Bloemendaalzetstappen”, aldus Fenna Kiemel. 

Meer informatie op: https://www.bloemendaal.nl/actueel/gezocht-camerabeelden-van-nachtdieren-in-bloemendaal. 

Foto: Gemeentehuis Bloemendaal. Foto: Bart Jonker 

Andere berichten

Vuurwerkverbod van kracht in Heemstede en Bloemendaal→

Veiligheidsmonitor: Bloemendalers negatiever over ontwikkeling criminaliteit→

Veilig (door)fietsdagen voor senioren in dorpskernen Bloemendaal→

Zonbeschermingscampagne met zonnebrandpalen in Bloemendaal: ‘weren, kleren, smeren’→


Recent nieuws

  • Expositie cursisten Chris van Lieshout in de Luifel
  • Albert Heijn Blekersvaartweg verbouwt vanaf 12 maart: feestelijke heropening op 24 maart
  • Scanauto gemeente botst tegen lantaarnpaal in Haarlem
  • Politieachtervolging vanuit Amsterdam eindigt bij Haarlem
  • Concert ¡Oh, Guitarra! afgelast
  • Prettig en zelfstandig stemmen in Heemstede voor iedereen mogelijk
  • Herontdek de charme van Nederlandse steden: tips voor een onvergetelijk dagje uit
  • Flexibele bedrijfsruimte als groeimodel
  • Lezing over vrouwenrechten in verschillende culturen
  • Creëren was zijn leven, zijn ziel, zijn alles: kunstenaar Kees Verkade
  • Terugblik op vier jaar bestuur door wethouders Arianne de Wit en Eveline Stam
  • Vakantievogelen, leer alles over vogels
  • Het HKK Voorjaarsconcert vindt plaats op zondag 1 maart
  • Reddingsbrigade verdient Valentijnstaart
  • Bijzondere presentaties in Oude Kerk omringd door geniale muziek
  • Autobrand aan de Steenenbaak in Hoofddorp
  • Eenzijdig ongeval op N520 in Hoofddorp: weg afgesloten
  • Verdacht object in Aagje Dekenstraat in Hoofddorp
  • Interview Carolijn Visser over haar roman ‘Broers’ bij Boekhandel Blokker
  • Help padden op Kadijk veilig oversteken
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}