Door Bart Jonker
Heemstede – Wat is de Vriendinnenclub van WIJ Heemstede en waarom is die zo gezellig? WIJ-Vriendinnen Ellen Swart, Mirjam Uitendaal en Ans Jenner kwamen bij de redacteur op de koffie om te vertellen hoe leuk de Vriendinnenclub eigenlijk is.
Regelmatig bij elkaar komen
De Vriendinnenclub wordt vanuit WIJ Heemstede gecoördineerd door Ellen Swart en Corrie van Rijn. Ellen vertelt: “In de zomer van 2019 is het idee van de Vriendinnenclub ontstaan. We kregen regelmatig signalen binnen van vrouwen die op zoek waren naar nieuwe contacten. Zoals vrouwen die hun partner hadden verloren of vriendinnen die om hen heen wegvielen. We hebben eerst een open inloop gehouden met een voorstelrondje en peilden waar de behoefte en hobby’s van deze deelneemsters lagen. Ik heb toen ook vrijwilligster Corrie van Rijn bij de coördinatie betrokken, omdat zij al een soortgelijke ervaring had met ons maatjesproject ‘Tijd voor twee’. De eerste keer kwamen vijf vrouwen op de bijeenkomst af. Aanvankelijk was het idee om af en toe zo’n bijeenkomst te houden en wilden we een grote lijst maken, zodat deze vrouwen zelf elkaar konden benaderen voor een afspraak. Er bleek echter meer behoefte te zijn om regelmatig bij elkaar te komen. Zo is de Vriendinnenclub ontstaan, die nu op gezette tijden bij elkaar komt, waarbij wel even een pauze is geweest in de lockdown van de corona. We mochten wel van de gemeente tijdens de lockdown deze activiteit voortzetten, maar hebben dat uit veiligheidsoogpunt niet gedaan. Toen het wel weer kon, hebben we zo snel mogelijk als eerste activiteit weer de Vriendinnenclub opgepakt. Wat wel heel leuk is dat juist in die coronaperiode groepjes uit de Vriendinnenclub zijn ontstaan die zijn gaan wandelen of fietsen. De Vriendinnenclub is inmiddels uitgegroeid tot een club van 45 deelneemsters. Die komen niet altijd tegelijk: er is een vaste groep die altijd komt en er zijn deelneemsters die af en toe naar de Vriendinnenclub komen als ze zin hebben. Alles is geheel vrijblijvend en ongedwongen, maar er zijn inmiddels wel heel mooie onderlinge vriendschappen ontstaan. De Vriendinnenclub is wat dat betreft een prachtig speerpunt geworden.”
Diepere thema’s
Tijdens zo’n bijeenkomst bespreken we het eerste uur thema’s die ook wel verder gaan dan de huis-tuin- en keukengesprekken”, vervolgt Ellen. “Gesprekken waar iedereen wel wat mee heeft, maar niet zo gauw over in gesprek gaat. Thema’s die wat dieper gaan zoals bijvoorbeeld ‘vriendschap’. We delen de groep dan op en starten met een gedicht, dan heb je meteen een intieme sfeer te pakken. Na de gesprekken is er dan nog genoeg tijd om met elkaar plannetjes te maken voor gezellige dingen”, aldus Ellen Swart.
Nieuwe mensen leren kennen
Ook Ans Jenner beaamt dat het gezellig is op de Vriendinnenclub: “Ik reis graag en heb best wat vriendinnen om me heen verloren doordat ze zijn overleden. Ik vond het best fijn om weer wat nieuwe mensen te leren kennen. Zodoende ben ik bij de Vriendinnenclub gekomen en niet meer weggegaan. Ik heb daar ook fiets- en wandeltochten voor opgezet.”
Op fietstocht
Mirjam Uitendaal is al een tijdje alleen en heeft bij de Vriendinnenclub Hansje ontmoet met wie ze met mee kon op fietstocht naar Frankrijk. “We zijn rond Montmartre wezen fietsen en langs de Loire gegaan”, vertelt ze. Dat was hartstikke leuk. Ik vind het altijd heel gezellig om met de vriendinnen samen naar de film te gaan en te eten in de Luifel. Ik ben net als Ans altijd bij iedere Vriendinnenclub van de partij!’
Meer weten?
De eerstvolgende Vriendinnenclub is op maandag 6 december, van 14-16 uur, in de Luifel, Herenweg 96, Heemstede. Meer weten of aanmelden? Neem contact op met Ellen Swart via mailto:eswart@wijheemstede.nl/ tel.nr. 023-5483828 of met Corrie van Rijn via mailto:corrievanrijn@ziggo.nl/ tel.nr.: 023-8224297.
Foto boven: Een deel van de Vriendinnenclub gezellig bij de redacteur op de koffie, v.l.n.r.: Ellen Swart, Mirjam Uitendaal en Ans Jenner. Foto: Bart Jonker.
Foto onder: Bijeenkomst van de Vriendinnenclub in de Luifel. Foto aangeleverd door WIJ Heemstede.
