Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Circulair zeeppakketje tegen verspilling

Door Redactie De Heemsteder | 8 juni 2020 | Geplaatst in Regio

Zandvoort – Nu de maatregelen vanwege het coronavirus zijn versoepeld, komt het toerisme weer op gang. Juttersgeluk bundelt haar krachten met Liefs uit Zandvoort in de campagne ‘Our way to a cleaner Zandvoort’. Via deelnemende B&B’s in de regio Zandvoort worden circulaire zeeppakketjes met een duurzame boodschap verspreid aan bezoekers en toeristen.

Het gebruik van plastic verpakkingen van zeepproducten levert veel overtollig afval op. Plastic verteert niet en komt ook vaak in zee terecht. “Samen met lokale B&B’s willen we bezoekers en toeristen stimuleren om duurzame(re) keuzes te maken.” zegt Lonneke Wejden van Juttersgeluk. “Een plasticvrij zeepje met een zeepbakje van hergebruikt strandplastic is een kleine stap met grote gevolgen voor de verspilling van grondstoffen.”


Nu het sociale upcycle atelier van Juttersgeluk haar werkzaamheden op locatie weer kan hervatten, is de productie van de zeeppakketjes volop in gang gezet. Het zeepbakje is gemaakt van gejut plastic, versnipperd en omgesmolten. Het ontwerp is gemaakt in samenwerking met Merel van Precious Matters. De grondstof bepaalt de kleur van het product. Het zeegroene zeepbakje is bijvoorbeeld gemaakt van visnetten. De biologische zeep is gemaakt van reststroom olijfolie en het wikkel is van gerecycled papier waarin bloemzaadjes zijn verwerkt. Op het wikkel staan tien easy-ecotips om zelf bij te kunnen dragen aan een duurzame wereld.

B&B’s kunnen ambassadeur worden van ‘Our way to a Cleaner Zandvoort’ door zeeppakketjes in te kopen bij Stichting Juttersgeluk. Zo verspreiden zij de zeeppakketjes en daarmee het duurzame gedachtegoed onder hun gasten.

Kijk voor meer informatie:http://www.juttersgeluk.nl/our-way-to-a-cleaner-zandvoort.

Foto: Surfsick.nl. 

Andere berichten

Jutbakken op strand: afval krijgt nieuw doel→

Op de foto met de Formule 1 raceauto van Max!→

Wethouder Stam opent nieuw natuurlijk deel ‘Eeuwstede’ op de Algemene Begraafplaats aan Herfstlaan→

18 duurzame bedrijfsunits in aanbouw op de Leidsevaartweg in Heemstede→


Recent nieuws

  • Twee gewonden bij ongeval Paxlaan in Hoofddorp
  • Filmprogramma in Cruquius Museum start met ‘Après Première’ 
  • Kinderboerderij zaterdag alleen open voor Midwinterfeest
  • Milieu Centraal adviseert om huis te ventileren tijdens feestdagen
  • Autobrand aan Regulierstraat in Haarlem
  • Jeugd maakt kleine kerstverassingen voor inwoners van Heemstede
  • Kerstsamenzang met Teisterband voor Chocolaterie Van Dam 
  • De Bloemendaler proeft kerstsfeer in Bennebroek
  • Puur menselijk gedrag in komische familievoorstelling ‘Welkom in de Middeleeuwen’
  • Podia Heemstede blikt vooruit in het nieuwe jaar
  • Nieuwe tijdelijke tentoonstelling: Gewoontedieren
  • De vertrouwde keuken weer helemaal als nieuw
  • Symfonisch Blaasorkest Heemstede werkt aan groots afscheid dirigent Leon Bosch
  • Veel blije mensen op de ruilmiddag van de Plusplakplaatjes
  • Heemstede viert 5 jaar regenbooggemeente met regenboogvlag en taart op Paarse Vrijdag
  • Bomenuitdeeldag: MEERgroen voor een beter klimaat
  • Een groot geheim bij 40 jaar HBC tennis
  • Jiddische liederen en Chassidische verhalen
  • Kerstmomentje op Wilhelminaplein met Kerstkoor Good Vibes
  • Lokaal Bennebroek ingericht in sfeer oud klaslokaal
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}