Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Boeken bij de Bavo: de grote Haarlemse boekenmarkt is er weer  

Door Redactie De Heemsteder | 20 juni 2022 | Geplaatst in Regio

Haarlem – Eindelijk, na een paar jaar gedwongen afwezigheid, staat de grote Haarlemse boekenmarkt op zondag 26 juni weer opgesteld op de Grote Markt in Haarlem. Dan bieden weer 70 antiquaren uit het hele land literatuur, bijzondere boeken, kaarten, bibliofiele uitgaven en strips te koop aan. De markt duurt van 9 tot 17 uur en is vrij toegankelijk.  

De markt is een traditie, Haarlem is immers van oudsher de boeken- en drukkersstad. De bekendste antiquariaten uit het hele land zijn hier dan ook altijd aanwezig, met de mooiste boeken uit hun assortiment.  

Tijdens de markt vinden tal van activiteiten plaats. Natuurlijk wordt ook weer aan de kinderen gedacht. De gevierde kinderboekenschrijfster en illustratrice Nicole de Cock helpt de kleinsten zelf boekjes te maken. Daarnaast signeert zij vanzelfsprekend haar eigen boeken.  

Ook aanwezig op de markt is de Stichting De Roos, de vermaarde uitgeverij voor bibliofielen. Vijfenzeventig jaar inmiddels geven zij twee keer per jaar een bijzonder boek uit, in een oplage van slechts 175 exemplaren, gelijk aan het aantal leden. Na een jarenlange ledenstop is er nu beperkt plaats voor nieuwe leden. Dit jaar vieren zij het 75-jarig jubileum. 

Bijzondere uitgaven 

Het drukkerscollectief De Hof van Jan is vanzelfsprekend van de partij. De Haarlemse schrijver L.H.(Lodewijk) Wiener is daar dit jaar present. In zijn nieuwe boekje, dat slechts in beperkte oplage verschijnt, neemt hij afscheid van zijn onlangs overleden vriend en collega Jeroen Brouwers. Vanaf twee uur zal hij aanwezig zijn om voor snelle beslissers dit werk te signeren. 

De Grote Markt is goed bereikbaar en ligt op circa 10 minuten lopen van station Haarlem. Voor bezoekers die met de auto komen nog even een waarschuwing: Haarlem kent tegenwoordig ook zondags betaald parkeren op straat. Het beste is de auto te parkeren in garage De Appelaar, Stationsplein, Raaks of De Kamp. Alle parkeergarages liggen op loopafstand van de markt.  

De grote boekenmarkt op de Grote Markt in Haarlem. Foto aangeleverd. 

Andere berichten

Beachfestival op zonovergoten strand→

‘Duinbehoud’ laat jongeren leren over de duinen→

Overleden persoon aangetroffen op vaartuigje→

Operakoor Bel Canto laat zich van een andere kant horen→


Recent nieuws

  • Feestelijke start voor Tuinrangers in Bloemendaal
  • Dat wordt genieten op BeleefHeemstede1909
  • Sloepentocht, loterij, veiling en andere activiteiten voor goed doel
  • Tennis houdt Jan van de Sande jong
  • ‘HER-VORMD’ wordt onthuld in Oude Kerk
  • Ontdek de vier seizoenen van Nationaal Park Zuid-Kennemerland
  • Van betongrijs naar vrolijk speels: nieuw schoolplein Aloysiusschool
  • 150 meter aardbeienslof van Patisserie Leek
  • Beachfestival op zonovergoten strand
  • Bankje geplaatst ter nagedachtenis aan Robin Smit uit Bennebroek
  • Glaskunstwerk onthuld vanwege 400 jaar Oude Kerk
  • Raadslid Celmo Vidal Queta racistisch bejegend 
  • Voormalige tennistoppers vrijdag 4 juli naar Heemstede
  • ‘Ouderen weten weg naar Mediacafé te vinden’
  • Vijftig jaar Model Auto Club Heemstede
  • Plein1 Koor brengt vrolijke noot
  • Veteranen in het zonnetje
  • De Bloemendaler strijkt neer bij Golfclub Mariënweide
  • Kruidentuin Houtvaartkade officieel geopend
  • Tuinvereniging Bennebroek heet je welkom met een ijsje
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}