Bloemendaal – Zondag 20 september vanaf 15.00 uur vindt weer de eerste ‘Jazz Matinee’ na de zomervakantie van dit jaar plaats bij Grand Café Vreeburg op het Kerkplein 16 te Bloemendaal. Het belooft weer een feestelijke begin te worden van een muzikaal seizoen vol swing en improvisatie.
Het vaste jazztrio van pianist Hans Keune, bassist John Erich en drummer Dolf Helge ontvangt deze middag twee bijzondere gastsolisten: vibrafonist René ten Cate en alt- en tenorsaxofonist Henk Vincenten. Vincenten is een vertrouwde naam in Bloemendaal. Hij trad jarenlang op als vaste saxofonist in het combo van toetsenist/vocalist Kees Koek, met wie hij in de bovenzaal van Vreeburg meer dan honderd keer het podium deelde.
Daarnaast is hij medeoprichter van het jazzkwartet SoWhat. Zijn veelzijdige repertoire varieert van swingende jazz en ballads tot latin, funk en blues. Vincenten is regelmatig te horen in onder meer het Meer Jazz Café, Cultuur Café Leidse Lente en Het Koorenhuis, en verschijnt als gastmuzikant bij formaties zoals het All Time Sax Quartet en The Jazz Ratz. Zijn stijl wordt geroemd als virtuoos, met solopartijen die zowel toegankelijk zijn voor het brede publiek als uitdagend voor de doorgewinterde jazzliefhebber.
Vibrafonist René ten Cate geldt als een van de meest verfijnde stemmen binnen de Nederlandse jazz. Zijn spel wordt geroemd om de lyrische lijnen, de warme klankkleur en de natuurlijke swing. Ten Cate trad op met internationale grootheden zoals Scott Hamilton en Pat Metheny, en werd eerder genomineerd voor de Boy Edgar Prijs. Als solist brengt hij een combinatie van virtuositeit en toegankelijkheid die zowel kenners als nieuwe luisteraars aanspreekt.
Voor liefhebbers van jazz en swing is dit optreden een unieke kans om dit seizoen muzikaal van start te gaan. Muziekbijdrage bedraagt €6,50 per persoon.
Foto: Saxofonist Henk Vincenten. (Foto aangeleverd).

