Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Nol de Haan van WIJ Heemstede gaat eerst lekker genieten

Door Redactie De Heemsteder | 13 februari 2026 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Foto en tekst: Harry Opheikens

Heemstede – Nol de Haan had de correspondent al aan zien komen vanaf zijn een prominente plek in de Luifel baan de voorkant met uitzicht richting Herenweg. Nol gaat per 5 maart, na 47 jaar werken, stoppen bij WIJ Heemstede. Op 7 maart is hij jarig en gaat dan lekker genieten van zijn pensioen. En dan? Over het algemeen kunnen pensionado’s het dan stukken drukker krijgen, maar voorlopig denkt Nol daar niet aan. Met drie kinderen en twee kleinkinderen kan hij zijn aandacht prima verdelen. Hij is al wel gevraagd om op de eigen bus van Plein1 te chauffeuren.

Hij is in 1979 begonnen te werken bij de Gemeente Heemstede en was daar monteur voor het energiedeel (gas, water en licht). Op een gegeven moment moest dat geprivatiseerd worden en werd het een onderdeel van het Energiebedrijf Kennemerland,  later overgenomen door Eneco. In die periode kwam hij ook veel voor werkzaamheden in de Luifel bij Casca/WIJ Heemstede. Zijn uitgaansleven in die begintijd was bij het Oude Posthuis en Centrum 111 en op de plek van het Oude Posthuis kwam de Luifel.

Barkeeper
Het is 28 jaar geleden toen Nol gevraagd werd om op  een donderdagavond bij een feest achter de bar te komen staan bij Casca. Voor je het weet sta je er drie of vier avonden in de week naast het gewone werk, maar Nol deed dat met erg veel plezier. Dat heeft hij jaren volgehouden.

Omdat hij ‘kind’ aan huis was door, naast zijn ‘barwerk’ ook zijn monteurswerk bij Casca deed, kreeg hij in 2009 een vast contract aangeboden voor 30 uur. Dat is later omgezet naar een fulltimebaan van 36 uur als beheerder.

Veel plezier
In al die jaren bij de Luifel heeft Nol veel leuke dingen meegemaakt. Vooral de theateravonden staan hem heel goed bij. Het is toch prachtig achter de bar te kletsen met bekende Nederlanders als Youp van ‘t Hek of Claudia de Breij bij een kopje koffie of iets anders. Ook Hans Kazàn staat hem nog steeds bij, al weet Nol nu nog niet hoe Kazàn van alles uit zijn mouw schudde. Onvoorstelbaar.
Nol was ook BHV’er, maar heeft niet echt spannende dingen meegemaakt, ondanks het bezoek van vele mensen op hoge leeftijd, al dan niet goed ter been. Slechts 1x heeft hij 112 moeten bellen.

Opvolging
Per één december begon de nieuwe beheerder om ingewerkt te worden voor Nol vertrekt. Het is best een drukke baan, het onderhoud van de diverse panden waar WIJ Heemstede onderdak heeft.
Hoewel Nol best door had willen gaan, vindt hij de huidige regelgeving over energie, brandveiligheid, duurzaamheid te complex om er nog plezier aan te beleven. Hij kan zich niet voorstellen om voor een bepaalde regels te moeten zorgen, zodat de Luifel, waar meer dan 200 vrijwilligers van WIJ Heemstede en Heemstedenaren dagelijks hun plezier beleven, vandaag dicht moet.
De collega’s gaan hem wel missen, zeiden ze op kantoor. Nol zal vast zijn gericht nog regelmatig laten zien, maar eerst lekker genieten.

Foto: Nol op zijn vaste plek in de Luifel met uitzicht.

Andere berichten

Paul Brantjes, vrijwilliger bij SMASH: “Ik ben er zelf beter door gaan spelen”→

Gemeente Heemstede ondertekent Jeugd Convenant →

Frans van Dijk: vrijwilliger bij de Avondvierdaagse→

Werkgroep Toegankelijkheid Heemstede demonstreert gebruik stemmal→


Recent nieuws

  • Schatzoeken op vlooienmarkt in Sportcentrum Groenendaal
  • Nol de Haan van WIJ Heemstede gaat eerst lekker genieten
  • Precieze oorzaak vissterfte Ringvaart (2025) niet vastgesteld 
  • Boekpresentatie lokale held Martin Hendriksma over zijn roman ‘Kop’
  • Workshop vogelhuisjes beschilderen bij KIMT in de voorjaarsvakantie
  • KZOD exposeert in Kloostergangen met ‘Licht en Donker’
  • ‘Het Bonte Palet’ brengt dorpsgenoten samen
  • Veelgemaakte misverstanden over boxsprings
  • Muayad Almohammad: Een passie voor schrijven en voor voetbal
  • Gewonde bij kop-staartbotsing lijnbussen Jansweg Haarlem
  • Enquête Omgevingsvisie Bloemendaal
  • Paul Brantjes, vrijwilliger bij SMASH: “Ik ben er zelf beter door gaan spelen”
  • Suspirium ensemble swingt bij CruquiusConcerten in Kunstfort Vijfhuizen
  • Gemeente Heemstede en Timpaan tekenen anterieure overeenkomst gebied Manpad
  • Weersverwachting: zware liefdeswolken met zonnige minnezang op Valentijnsdag
  • Inzet wint het van keuzes: RCH-Hoofddorp 5-3
  • Overleden persoon aangetroffen in Florence Nightingalestraat Haarlem
  • VEW toont veerkracht tegen SV Kadoelen
  • Zandvoorts Museum koopt bijzonder werk aan
  • Rondleidingen op buitenplaats de Hartekamp
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}