Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

100-jarige mevrouw De Jong-Beek krijgt burgemeester Binnendijk op visite

Door Redactie De Heemsteder | 3 juli 2024 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Tekst en foto: Eric van Westerloo

Heemstede – Op 1 januari 2024 telde Nederland 2096 vrouwen die honderd jaar of ouder waren. Daar is sinds 30 juni 2024 er in ieder geval eentje bijgekomen. Mevrouw De Jong-Beek vierde op deze dag haar verjaardag en wat voor een. Met een geheugen als een olifant en heel goed op de hoogte wat er zich in de wereld afspeelt neemt zij nog volop deel aan de maatschappij.

Tot februari van dit jaar woonde zij zelfstandig in Haarlem. Daar is ze geboren en altijd blijven wonen. Een maand later trok zij naar Heemstede en geniet in woonzorgcentrum Bosbeek van iedere dag. Haar gehoor laat haar een weinig in de steek, maar met wat meer volume van de gasten is dat opgelost. 

Haar huwelijk bracht vijf kinderen op de wereld, waarvan er helaas drie al zijn overleden. Met haar dochter en zoon heeft ze een prima verstandhouding en ze is niet te beroerd haar ongezouten mening te geven. Ze weet wat ze wil en neemt geen blad voor de mond. “Waar is de burgemeester”, vroeg ze klokslag vier uur. “Ik heb zin in koffie en een taartje, dus ik hoop naar dat hij snel komt.” En ja wel, ze was nog niet uitgesproken of burgemeester Falgun Binnendijk klopte maandagmiddag 1 juli op de deur. Voor hem was het zijn eerste bezoek bij een honderdjarige.

 Na de felicitaties een dikke bos bloemen en een kaart konden zij even spreken, maar al ras kwam het koffietijd moment. Het gezelschap verhuisde naar het restaurant waar de tafel uitnodigend was gedekt. Nu had Binnendijk wat meer tijd om mevrouw De Jong nader te kleren kennen. 

Zij vertelde dat zij tot haar 95e levensjaar nog op de fiets door Haarlem reed. “Die rotondes vind ik verschrikkelijk, als er veel verkeer was, sloeg ik gewoon rechts af en stak op een verder gelegen punt over naar de andere kant”, met een gezicht van ‘erg hè’, dat je zo door de stad moet fietsen om een ongeluk te voorkomen. In haar leven is in die honderd jaar veranderd. Ze heeft nu een i-pad en een smartphone die ze regelmatig gebruikt.

Op zondag kijkt zij online mee met een kerkdienst. Toen haar schoonzoon vroeg hoe het dan met de collecte moest zei ze: “Dat maak ik via de bank over.” Op zondag was ze echt jarig en kwamen er 45 familieleden en vrienden op de borrel.

Het was een heel plezierig samenzijn en voor de burgemeester een warm eerste bezoek aan een honderdjarige.

Foto: Voor v.l.n.r.: de jarige, burgemeester, achterste rij:  zoon, dochter, schoondochter en schoonzoon. Foto: Eric van Westerloo.

Andere berichten

Herdenking capitulatie Japan op Algemene begraafplaats Heemstede→

Bewoners van De Heemhaven wandelend op verkenningstocht door de buurt→

Slag te Manpad wordt nog jaarlijks, na ruim vier eeuwen herdacht→

Buurtborrel Tramhuisje De Glip een mooi sociaal gebeuren→


Recent nieuws

  • Zilver verkopen? Zo haal je het onderste uit de kan!
  • Gouden Bruidsparen op visite in het gemeentehuis 
  • Restaurant De Konijnenberg viert 50-jarig bestaan
  • Gerrit Peijs heeft zijn voetbalhistorie in een magazine
  • ‘Iedereen is welkom om hier te spelen’
  • BeleefHeemstede 1909 voor de vijfde keer georganiseerd
  • Zondag 13 juli feest in PHIL vanwege jubileum wijnblad Okhuysen
  • Jeugd geniet van wijze lessen van Michaëlla en Lexie
  • Vogelfans opgelet: Ontdek de ‘achtertuin’ van Schalkwijk
  • ‘Er is veel veranderd, maar we zijn er nog niet’
  • Maarten Schenk nieuwe gemeentesecretaris Heemstede
  • Slag aan het Manpad keerpunt in de Tachtigjarige Oorlog
  • 17.001 euro voor Hospice Haarlem
  • Kennismaken en rondkijken op tuindersvereniging
  • Oekraïense vluchtelingen trakteren buurtbewoners op heerlijke hapjes
  • Bronstee-Méditerranée!
  • Raadsvergadering op 26 juni met een bizarre afloop
  • Meiden HBC zwaaien Oranje-heldinnen uit
  • Feestelijke start voor Tuinrangers in Bloemendaal
  • Dat wordt genieten op BeleefHeemstede1909
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}