Menu

Skip to content

De Heemsteder | BloemendalerLogo

Het laatste nieuws uit Heemstede, Haarlem-Zuid, Bloemendaal en Bennebroek.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Bloemendaal e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • Gemeente Bloemendaal
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Jongerenwerk bij Plexat: “Onze activiteiten versterken de sociale cohesie” 

Door Redactie De Heemsteder | 29 december 2022 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Door Joke van der Zee  

Heemstede – Welzijnsorganisatie WIJ Heemstede biedt een uitgebreid arsenaal aan activiteiten voor diverse doelgroepen. Ook voor kinderen: kleuters en tieners. Hiervoor is Plexat de aangewezen plaats, met als ‘honk’ een leuke ruimte in de Luifel. Hier kunnen kinderen spelen en leuke activiteiten doen maar Plexat is meer dan een plaats om te spelen. Dat horen we uit de mond van Lies Leen, samen met Mike Doodeman vaste kracht bij Plexat. Lies is opgeleid aan de kunstacademie en kan haar sociale en praktische creativiteit goed kwijt in deze baan, waar ze kinderen spelenderwijs veel meegeeft. 

Menig lezer van de Heemsteder is bekend met activiteiten die Plexat organiseert, zoals de Buitenboel en straatspeelavonden in de zomer maar ook bijvoorbeeld de jeugddisco en mix-disco, waar kinderen die beperkt zijn ook van harte welkom zijn. Wat misschien niet heel bekend is, is dat Lies en Mike ook op locatie programma’s opzetten. Dat kan zijn op scholen, in centra als De Molenwerf of op de skatebaan… Daarnaast zijn er natuurlessen op het strand of gaan kinderen vuilprikken in de buurt. “Het verkennen van de buurt is iets dat ze heel leuk vinden”, aldus Lies. Ze legt uit dat de activiteiten die uit de koker van Plexat komen voor élk kind toegankelijk zijn. “Of het nu gaat om kinderen die ook naar hockey gaan of kinderen die uit een gezin komen waar problemen zijn. Want dat komt voor: kinderen van wie een ouder ernstig ziek is of waar zeer weinig geld is. Dan zijn er vluchtelingenkinderen maar ook kinderen uit Oekraïne. Ieder is welkom bij onze activiteiten, waar de bijdrage in een gesloten enveloppe gaat. Het minimumbedrag is 1 euro.”  

Naast het organiseren van spel en andersoortige activiteiten, dat in goede banen leiden, heeft Lies extra oog en oor voor problemen die leven rond het gezin van een kind.” Lies licht toe dat onderdeel van haar werk is dat ze een vertrouwenspersoon is voor de kinderen en ouders. “Onder het spelen laat een kind makkelijker iets los dan wanneer het met iemand aan tafel zit. Wanneer ik een kind zie dat bijvoorbeeld heel moe is, stip ik het aan. Desgewenst kan ik het er met de ouder(s) over hebben. Het mooie is aan de groep kinderen die hier komt dat deze zo divers is. Ze leren met elkaar omgaan, uit verschillende gezinssituaties, uit verschillende culturen en soms is er een taalbarrière, maar kinderen zijn juist heel geïnteresseerd in taal. Ze maken vaak gemakkelijk contact. Onze activiteiten verbeteren de sociale cohesie, ze verbeteren de leefwereld van kinderen. Ze leren met anderen om te gaan.”  

Vóór corona werden de kinderactiviteiten bezocht door een minder diverse groep. De laatste tijd zijn er meer kwetsbare kinderen bij. En zij zijn juist van harte welkom. Voor onenigheid of zelfs pesten tussen de kinderen is Lies alert. “Hier gebeurt dat niet, we houden het sociaal.” Verschillende onderdelen zijn een succes, zoals het Talentenhuis, waar kinderen talenten kunnen ontdekken en ontwikkelen. Zo is er een Lego workshop, daar ontdek je of je techniek leuk vindt. Dan is er natuurles met een boswachter die van alles vertelt, leuke dingen maar ook minder fraaie zoals vervuiling in de zee. Een speurtocht die de kinderen zelf bedenken of happy stones, gemaakt van kastanjes. Er is ook een keer een buurtkrant opgezet. Voorbeelden genoeg, met altijd als leidraad ontspannen spelen waarbij Lies een goed oog houdt op het sociale aspect. 

De activiteiten duren altijd zo’n 1 tot 1,5 uur. Zij neemt de jonge kinderen onder haar hoede en collega Mike werkt meer met tieners. Lies vindt ook na zes jaar elke keer nog veel uitdaging in het werken met kinderen. Bijvoorbeeld ze met ideeën te laten komen. “Zo was er laatst een meisje dat zo graag eens naar de bioscoop wilde. Dat had ze in haar leven nog nooit gedaan. Dat hebben we toen georganiseerd.” Uit zo’n 50 gezinnen gaan kinderen naar Plexat.  

Wil je meer weten over Plexat? Mail dan naar plexat@wijheemstede.nl. Het bevindt zich in de Luifel, Herenweg 96, Heemstede. Tel. 023–5483814.

Foto: aangeleverd

Andere berichten

Politie geeft uitleg over cybercriminaliteit→

Voor in uw agenda: Open Huis in de Pauwehof op woensdag 28 augustus→

Zomer Buurtfeest Provinciënwijk: “Precies de saamhorigheid die onze wijk nodig heeft”→

Wethouders Grummel en Meerhoff: “Politieke motivaties en Jeugdakkoord ontsproten aan de keukentafel”→


Recent nieuws

  • Sport -en beweegfestival op terrein Hartekamp
  • Denk mee over ontwerp vernieuwing winkelstraat
  • ‘Duinbehoud’ laat jongeren leren over de duinen
  • Rotary Heemstede doet werken Ger Daniëls in verkoop 
  • Jaarrekening 2024: Gemeente houdt €3,7 miljoen over
  • ‘Vijfde Heemhavenwandeling zeer geslaagd’
  • ‘Bijzondere mijlpaal van 100 jaar onderwijs’
  • Reparatie zomerartikelen en meer in het Repaircafé
  • Veteranendag en mars Stormschool in teken van ‘samen’
  • Veertig jaar op de markt
  • “We willen groeien naar 1000 deelnemers”
  • Nieuwe lijsttrekker en wethouderskandidaat CDA
  • Betoverende voorstelling van Theatergroep Klapstuk
  • Italiaanse Barok in Dorpskerk van Bloemendaal
  • Overleden persoon aangetroffen op vaartuigje
  • Wethouder Gamri dient ontslag in
  • ‘Niet wegkijken wat er in Gaza gebeurt’
  • Schermen: NK titel voor Talitha Sluman, zilver voor Lotte Dammroff
  • Operakoor Bel Canto laat zich van een andere kant horen
  • Besluitvorming lang traject bouw nieuwe Belvedère nadert einde
Job in de Regio

Edities

  • Bloemendaal e.o.
  • Heemstede e.o.
  • Regio
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

Heemstede e.o.

Live webcam milieustraat HeemstedeLive webcam milieustraat Heemstede

Bloemendaal e.o.

Live beachcam strand BloemendaalLive beachcam strand Bloemendaal

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Heemsteder|Bloemendaler

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Heemsteder | Bloemendaler
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl
info@bloemendaler.nl

 

Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Vogelenzang, Overveen en Aerdenhout

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}