Menu

Skip to content

De HeemstederLogo

Bóórdevol lokaal nieuws!

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • Heemstede e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Heemsteder
    • Bloemendaler
    • Gemeente Heemstede
    • 50 Plus-Wijzer
    • Lijf & Gezondheid
      • Lijf & Gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Afzetpunten
    • Andere uitgaven
    • Voorwaarden
    • Privacy

135 jaar oude Koninklijke Roei- en Zeilvereniging Het Spaarne springlevend (rectificatie)

Door Redactie De Heemsteder | 4 september 2020 | Geplaatst in Heemstede e.o.

Heemstede – Het zal weinig Heemstedenaren zijn ontgaan, dat er een prachtige roei- en zeilvereniging binnen onze grenzen ligt. Met ups en downs heeft vereniging Het Spaarne zich al 135 jaar weten te handhaven, nu op een van de mooiste plekjes in het dorp. Dit was niet de oorspronkelijke locatie. De door een vijftal jongelingen opgerichte vereniging vond haar oorsprong in Haarlem. Na de oprichtingsvergadering in Café Restaurant Brinkman op de Grote Markt, werd de eerste locatie een drijvend botenhuis. In 1909 werd een boten, annex clubhuis geopend aan de Friese Varkensmarkt. In 1926 verhuisde de vereniging uiteindelijk naar Heemstede. De lokaal bekende architect  Klaas Jonkheid ontwierp het markante houten gebouw. Het zag er  toen iets anders uit dan nu. De starttoren is afgebroken wegens de slechte staat en was daardoor gevaarlijk. Aan het gebouw is een woning verbonden die tot voor kort werd bewoond door een bootsman/beheerder.  

Het 100-jarig bestaan werd in 1985 groots gevierd en duurde van april tot eind december. Prominente leden van weleer waren Godfried Bomans, Wubbe Ockels en Anthony Fokker. In het heden hebben de 1100 leden de beschikking over 130 roeiboten en 11 zeilschepen. Deze laatste liggen op Schoteroog aan de Mooie Nel. De clubleden hebben een keuze uit recreatief of wedstrijdroeien. Veteranen, indoor (op toestellen) en roeien voor mensen met een beperking.  

Op 29 augustus hield de Vereniging een open dag in en rond het botenhuis, annex clubhuis. Het is er gezellig en ondanks het wat mindere weer was er ruim voldoende belangstelling. Aspirantleden kregen uitleg over de vereniging,  het type boten en jawel, dat echt het water op kon ook. Met een ervaren instructeur in de boot namen toekomstige clubleden de kans waar om zelf te ervaren hoe het voelt in zo’n lichte boot. Het in- en uitstappen vergt enige behendigheid, want de boot wil graag overhellen.  

Al met al een geslaagde dag waarbij er zich ongetwijfeld nieuwe leden hebben aanmelden voor jarenlang plezier op en rond het water. Zeker op warme dagen is het goed toeven op het terras boven op het botenhuis. De bar schenkt heerlijk koffie en na het roeien smaakt een biertje of wat fris dubbel lekker. Wegens de Covid -19 perikelen wordt het 135-jarig jubileum bescheiden gevierd. In 2021 gaan alle roei- en zeilboten het Spaarne op en wordt er een luchtfoto gemaakt. Voor meer informatie; kijk op de website https://www.hetspaarne.nl/vereniging/algemeen/lustrum/2694-het-spaarne-leeft-ook-op-zaterdag-5-september-2020. 

Eric van Westerloo 

Rectificatie: in het oorspronkelijke artikel in de krant stond abusievelijk dat 5 september a.s. de boten het Spaarne opgaan voor een luchtfoto. Dit is onjuist en gaat pas plaatsvinden in het lustrumjaar 2021 (zie vetgedrukte zin). De redactie betreurt dit ongemak en biedt haar excuses hiervoor aan.

Andere berichten

Expositie ‘Bezetting en bevrijding in Heemstede en Bennebroek 1940-1945’ te zien in het Pomphuis→

Terug in de tijd: Balletstudio To Venema in Heemstede →

Bouw nieuwe Vomar nu officieel van start→

Jom Hasjoa Herdenking bij Joods monument op maandag 17 april →


Recent nieuws

  • Pianist Mattias Spee speelt in de Ontmoetingskerk Haarlem
  • Gemeente Bloemendaal is voornemens muziekschool Jaap Prinsen in Overveen te verzelfstandigen
  • Kom alles over vogels te weten op de Kennemer Vogeldag ‘100% Kluut’
  • Expositie ‘Bezetting en bevrijding in Heemstede en Bennebroek 1940-1945’ te zien in het Pomphuis
  • Terug in de tijd: Balletstudio To Venema in Heemstede 
  • Bouw nieuwe Vomar nu officieel van start
  • Jom Hasjoa Herdenking bij Joods monument op maandag 17 april 
  • Autoverzekering in Heemstede 10 procent goedkoper
  • Wordt het bier of wijn? Ontdek de bier-wijn-spijswedstrijd bij Wijnkoperij De Gouden Ton
  • Vlooienmarkt in Sportplaza Groenendaal
  • Autoservice Velserbroek: kwaliteit van vader op zoon 
  • Heemstede ondertekent Woondeal Metropool Regio Amsterdam (MRA)
  • Zomertijd: komend weekend de klok weer een uurtje vooruit
  • Binnenkort informatieavonden over hybride warmtepomp voor inwoners Bloemendaal
  • Gemeente Bloemendaal benadrukt belang energietoeslag in brief aan minister
  • Expositie ‘Hout, klei en wol’ in Galerie de Tuinkamer
  • Met Van Uffelen Mode fris, kleurig en stijlvol het voorjaar instappen
  • Voorjaarsspecial: bereid de smaken en kleuren van het voorjaar eenvoudig in uw keuken 
  • Boot zinkt waar vrouw op woont
  • Verkiezingen Provinciale Staten in Heemstede: de cijfers
Job in de Regio

Edities

  • Heemstede e.o.
  • Partnerbijdrages
  • Regio

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode Heemsteder
Jutter | Hofgeest Castricummer
WONEN.nl Pluswijzer
Lijf & gezondheid

Zoeken

VerspreidNet

Heemsteder
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
023-8200170
info@heemsteder.nl

 

Heemstede, Haarlem-Zuid en Bennebroek

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Afzetpunten
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© De Heemsteder Uitgevers B.V.

Menu